Express-Miejski.pl

Uratowali samobójcę i ludzi z pożaru. Pogratulował im komendant

Komendant podziękował 4 funkcjonariuszom za profesjonalizm fot.: policja

Tydzień temu policjanci uratowali młodego mężczyznę, który powiesił się na pasku od smyczy w łazience. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i przeprowadzili reanimację.  

6 grudnia w Polanicy – Zdroju funkcjonariusze zostali zawiadomieni o próbie samobójstwa w jednym z mieszkań. Z informacji przekazanych przez matkę wynikało, że jej syn zamknął się w łazience i powiedział, że się powiesi. W domu funkcjonariusze próbowali nawiązać kontakt z desperatem. Ten jedna nie odpowiadał na pytania policji. Chwilę później policjanci wyważyli drzwi i weszli do środka.

- Po wejściu do natychmiast odcięli wiszącego mężczyznę. W związku z brakiem reakcji na bodźce zewnętrzne i brakiem oddechu przystąpili do reanimacji. Po chwili poszkodowany odzyskał oddech – informuje Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

Młody mężczyzna trafił do szpitala. W poniedziałek komendant powiatowy policji Andrzej Sidorowicz-Radzikowski podziękował za profesjonalizm i uratowanie życia samobójcy aspirantce Justynie Pękosz, starszemu aspirantowi Przemysławowi Płaskoniowi oraz sierżantom – Rafałowi Głaskowi i Łukaszowi Marsjankowi.

W ubiegłym miesiącu Justyna Pękosz i Przemysław Płaskoń wyprowadzili pięciu lokatorów w budynku, w którym wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w Polanicy – Zdroju. Policjanci zaalarmowali straż pożarną. Dzięki ewakuacji nikt z lokatorów nie odniósł żadnych obrażeń.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uratowali samobójcę i ludzi z pożaru. Pogratulował im komendant

  2015-12-16 09:53:11

  bom

  Tydzień temu policjanci uratowali młodego mężczyznę, który powiesił się na pasku od smyczy w łazience. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i przeprowadzili reanimację.  

 • 2015-12-16 17:27:34

  gość: ~mf

  ostatnio dodany post

  nie widzę tutaj 2 sierżantów...

REKLAMA


REKLAMA