Express-Miejski.pl

Straż graniczna przechwyciła 5 worków nielegalnego tytoniu

Wartość towaru oszacowano na blisko 65 tys. zł. fot.: SG

Sto kilogramów tytoniu z przemytu zabezpieczyli funkcjonariusze straży granicznej z Kłodzka. Wartość towaru wynosi prawie 65 tysięcyzłotych.

Krajanka tytoniowa znajdowała się w samochodzie należącym do 34-letniego mieszkańca Dolnego Śląska. Niedaleko Dzierżoniowa strażnicy wylegitymowali kierowcę. W aucie zauważyli pięć dużych worków krajanki - łącznie 100 kg.

- Wartość towaru oszacowano na blisko 65 tys. zł. Straty skarbu państwa z tytułu uszczupleń w podatku akcyzowym wynoszą ponad 74 tys. zł – informuje Irena Skupiniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna przyznał, że krajanka jest jego własnością. Nie był zatrzymywany i złożył wyjaśnienia. Funkcjonariusze z Kłodzka już wszczęli postępowanie w sprawie naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Straż graniczna przechwyciła 5 worków nielegalnego tytoniu

  2015-12-10 13:41:24

  bom

  Sto kilogramów tytoniu z przemytu zabezpieczyli funkcjonariusze straży granicznej z Kłodzka. Wartość towaru wynosi prawie 65 tysięcyzłotych.

 • 2015-12-11 15:58:35

  gość: ~kłodczanin

  ostatnio dodany post

  A kiedy napiszecie że dzielna SG zatrzymała np. przemytników ludzi bądź nielegalnych imigrantów. Bo tytoń to chyba jakaś poboczna działalność SG.

REKLAMA


REKLAMA