Rutyna wyparła młodość. Nysa z piątą wygraną

Piąty triumf Nysy w rozgrywkach I ligi fot.: Piotr Bodzek/Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko odnieśli piąte zwycięstwo w I lidze. Kłodzczanie we własnej hali pokonali 77:66 Biofarm Basket Poznań.

Spora różnica wieku nie miała większego znaczenia i przez większość meczu wynik oscylował wokół remisu. Aż do 35. minuty meczu. Wówczas błysnęli Tomasz Stępień i Marcin Kowalski. Przy stanie 60:60 Stępień trafił za trzy punkty, za chwilę poprawił Kowalski i raz jeszcze Stępień, odbierając tym samym gościom resztki nadziei na sukces. Stępień w całym meczu zdobył siedemnaście punktów. Podobnym dorobkiem mógł pochwalić się tylko doświadczony Adam Metelski, dzięki któremu poznaniacy do końca pozostawali w grze o zwycięstwo. - Od początku ligi toczymy wiele meczów, w których mamy szansę wygrać. Do 35. minuty toczymy wyrównaną walkę, ale nie możemy sobie poradzić z tymi ostatnimi pięcioma. To kosztowało nas również zwycięstwo tym razem. Kłodzczanie imponowali swoją inteligencją w grze i spokojem rozgrywania akcji, co pozwoliło im wygrać - tłumaczył trener Biofarmu Przemysław Szurek. Swojej radości z piątego zwycięstwo nie ukrywał opiekun gospodarzy. - Doświadczenie wzięło górę nad młodością. Przede wszystkim cieszy mnie fakt, że w ostatnich pięciu minutach wyszła rutyna moich graczy - podsumował Marcin Radomski. W podobnym tonie wypowiadał się Marcin Kowalski. - Gratuluję sobie, trenerowi, kolegom z drużyny i kibicom. To historyczny moment w Kłodzku, ponieważ odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu w I lidze - zauważył wyraźnie rozpromieniony Kowalski. Za tydzień Nysa zagra w Warszawie, z Legią.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Biofarm Basket Poznań 77:66 (16:15, 17:15, 16:20, 28:16)
Nysa: Stępień 17 (3), Bartkowiak 14, Wojciechowski 12, Bluma 8, Kowalski 8 (2), Malona 6, Weiss 5 (1), Płatek 4, Lipiński 3 (1). Biofarm: Metelski 17 (1), Smorawiński 14 (2), Wieloch 12 (2), Gruszczyński 8 (2), Szydłowski 5, Brek 4, Fiszer 3, Szymczak 2, Stankowski 1, Kurpisz 0, Michalik 0.