Klęska powiatu kłodzkiego. Orlęta mistrzem jesieni

Nysa Kłodzko przegrywa na zakończenie rundy jesiennej. Górą Unia Złoty Stok fot.: Dawid Broniszewski/nysa.klodzko.pl

Piast przegrał w IV lidze dolnośląskiej, a Nysa, Iskra oraz Polonia w Klasie Okręgowej. Z kolei mistrzostwo jesieni przypieczętowały Orlęta Krosnowice.

Problematyczna porażka i zdecydowane zwycięstwo
Mnóstwo kontrowersji wzbudził pojedynek w Szczedrzykowicach, gdzie Piast Nowa Ruda rywalizował z miejscowym Orkanem. - Przy stanie 1:0 dla gospodarzy sędzia Socha najpierw podyktował dla nas rzut karny, a następnie po sugestii asystenta wycofał się ze swojej decyzji. To zbiło nas z tropu i nie byliśmy w stanie się już podnieść. Dodam, że jak się później okazało, mecz nie był nagrywany. Zadziwiający zbieg okoliczności - pieklił się grający trener noworudzian Krzysztof Konowalczyk. Arbiter nie miał wątpliwości za to w 25. minucie, gdy w polu karnym faulowany był Piechuta, a jedenastkę wykorzystał Wyżga. W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kamiński i Piast w mgnieniu oka stracił dwie bramki. Obie zdobył rezerwowy Kociszewski. - W meczu z Bolesławcem nie będę mógł skorzystać z Kamińskiego i Polaka, którzy muszą pauzować za nadmiar żółtych kartek. Wróci być może Dominik Stasiński - mówi Krzysztof Konowalczyk.

Z kolei pojedynek Orła Ząbkowice Śląskie w Bogatyni rozpoczął się niemal z godzinnym opóźnieniem. To za sprawą trójki sędziowskiej, która w drodze na mecz chcąc uniknąć zdarzenia drogowego, ratowała się ucieczką do rowu. Zwłoka dużo lepiej wpłynęła na gości, których w 23. minucie na prowadzenie wyprowadził Olejarnik. - Bramka w zasadzie zatrzymała zakusy gospodarzy, którzy od tej pory nie grali już tak ofensywnie, jak na początku - ocenił szkoleniowiec Orła Arkadiusz Albrecht.
W 54. minucie czerwoną kartką za akcję ratunkową został ukarany Mikulski, a dwie minuty później wynik podwyższył Górski. Pewne prowadzenie nieco rozluźniło szyki obronne Orła, co w 62. minucie spożytkował Więckiewicz. Ostatnie słowo należało jednak do ząbkowiczan. Na kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się Majewski, a 86. minucie Kuriata. Warto
nadmienić, że dostępu do bramki Orła strzegł Paweł Pukacz. - Nocne rozmowy przyniosły efekt - dorzucił Albrecht. Poza tym Granica kończyła mecz w dziewiątkę, po tym jak w 82. minucie z dwiema żółtymi kartkami plac gry opuścił Pietkiewicz.

Unie wzięły górę, Iskra z Zamkiem zawiodły
Nawet bramki w starciu z Uniami nie zdobyły Nysa Kłodzko i Polonia Bystrzyca Kłodzka. Nysa przegrała z Unią Złoty Stok po rzucie karnym, którego skutecznym egzekutorem był Bień. - Rozegraliśmy słabe spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie. Oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, którzy byli od nas lepsi - mówił trener Nysy Kamil Krzywda, która nie wygrała od trzech meczów. Unia zaś zwyciężyła po raz czwarty w piątym spotkaniu. Bramkę więcej w starciu z Unią Bardo straciła Polonia, a jedną z nich zdobył Łukasz Idzi, dla którego to już osiemnasta w tym sezonie. Dzięki wygranej Unia została mistrzem jesieni. Unia Złoty Stok plasuje się na szóstej lokacie, Nysa wskutek porażki spadła na siódmą, a Polonia wciąż jest szesnasta.

Powtórnie, bo już po raz ósmy z rzędu uległ Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Tym razem wyższość pokazał LKS Bystrzyca Górna, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Schmidt. W 87. minucie gry. Z bagażem czterech bramek wróciła z Jedliny-Zdroju Iskra Jaszkowa Dolna. Rozmiary porażki dwukrotnie zmniejszył Grzegorz Szczudłowski. - Przegraliśmy w pierwszych dwudziestu minutach, gdy Zdrój prowadził już 3:0. Później napędziliśmy im strachu, ale na więcej nie było nas już stać - mówił trener Iskry Paweł Adamczyk. Iskra w dalszym ciągu zajmuje czternastą pozycję, Zamek natomiast jest dwunasty.

Stempel Orląt, Hutnik znów pokonany
Orlęta Krosnowice wysoko pokonały Zamka Gorzanów, choć do 57. minuty przegrywały po trafieniu Dominika Matusika. Potem wyrównał wracający po kontuzji Mateusz Trześniowski, a następnie trafiali Paweł Podobiński oraz bracia Matusikowie i Orlęta mogły świętować trzynaste zwycięstwo w tym sezonie, co zaowocowało mistrzostwem jesieni. - Niezmiernie cieszymy się z tak udanej rundy jesiennej, ale to dopiero półmetek i na wiosnę nie możemy spuścić z tonu - mówi drugi trener Rafał Jóźwiak.

Trzecią porażkę z rzędu poniósł Hutnik Szczytna i spadł na czwarte miejsce. - Po porażce z Pogonią coś pękło, chyba zgubiła nas zbyt duża pewność siebie. Na boisku trzeba zostawić serce, bo nikt się przed nami nie położy i nie odda punktów za darmo. W meczu z KS-em przespaliśmy początek. W drugiej połowie jednak dyktowaliśmy warunki i wyrównaliśmy, by po paru sekundach znów przegrywać. Taka jest piłka - nie zawsze wygrywa lepsza - wyjaśnia grający trener Hutnika Paweł Matecki. Potknięcie Hutnika wykorzystała Pogoń Duszniki-Zdrój i Śnieżnik Domaszków, które bez problemów zainkasowały po trzy punkty. Pogoń zakończyła rundę jesienną na drugiej pozycji, natomiast Śnieżnik na trzeciej. Dzieli ich tylko jeden punkt.

Z kolei Łomniczance Stara Łomnica odjeżdża reszta stawki. Zespół ze Starej Łomnicy przegrał w Radkowie i z dorobkiem czterech punktów zamyka tabelę. Strata do przedostatniej Tęczy Ścinawka Dolna to na ten moment sześć oczek.

Orlęta Krosnowice - Zamek Gorzanów 4:1
Śnieżnik Domaszków - Kryształ Stronie Śląskie 9:2
Pogoń Duszniki-Zdrój - Odrodzenie Szalejów Dolny 6:0
KS Polanica-Zdrój - Hutnik Szczytna 3:2
MLKS Radków - Łomniczanka Stara Łomnica 7:6
Tęcza Ścinawka Dolna - Inter Ożary 3:2
Włókniarz Kudowa-Zdrój - LKS Bierkowice 6:1