Express-Miejski.pl

Auto potrąciło kobietę, bo kierowca jej nie widział

Za brak odblasków pieszy może zostać ukarany grzywną w wysokości od 20 do 500 złotych fot.: policja

W Żelaźnie opel potrącił 42-letnią mieszkankę Kłodzka. Na szczęście obrażenie okazały się niegroźne. Policja przypomina o noszeniu odblasków.

Do wypadku doszło wieczorem na drodze krajowej nr 33. Kobieta szła nieprawidłową stroną jezdni. Kierowca opla ją nie zauważył, bo nie miała żadnych elementów odblaskowych. Potrąconą 42-latkę przewieziono do szpitala, jednak obrażenia okazały się niegroźne.

- Apelujemy do pieszych o to, aby nosili elementy odblaskowe, które mogą uratować ich życie. W czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem – informuje Wioletta Martuszewska z policji w Kłodzku.

W ciemnościach pieszy widzi samochód nawet z odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże pieszego dopiero w zasięgu świateł samochodu. Bez odblasków jesteśmy widoczni w światłach z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Jeśli kierowca jedzie prędkością np. 90 kilometrów na godzinę to pokonuje 25 metrów drogi w ciągu sekundy – nie ma czasu na zauważenie pieszego. Jeśli pieszy nosi odblask kierowca spostrzeże go już z odległości 130 -150 metrów.

Za brak odblasków pieszy może zostać ukarany grzywną w wysokości od 20 do 500 złotych.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Auto potrąciło kobietę, bo kierowca jej nie widział

  2015-11-17 13:14:56

  bom

  W Żelaźnie opel potrącił 42-letnią mieszkankę Kłodzka. Na szczęście obrażenie okazały się niegroźne. Policja przypomina o noszeniu odblasków.

 • 2015-11-18 11:16:52

  gość: ~Driver

  Ciekawe dlaczego portal nie napisał, że kobieta szła po ulicy, 30-40 cm od linii ciągłej dzielącej asfalt z poboczem!

 • 2015-11-18 22:03:34

  gość: ~luk

  ostatnio dodany post

  Tak łażą bez kamizelek i odblasków,w Kamieńcu Ząb to jeden nawet biega przed 7 ubrany na czarno.
  Policja powinna się ostrzej wziąć za takich.

REKLAMA


REKLAMA