Express-Miejski.pl

Wyprawa na grzyby... halucynogenne

fot.: KPP Kłodzko

Policjanci i strażnicy graniczni z powiatu kłodzkiego w trakcie wspólnych działań zatrzymali 5 młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie ponad tysiąc grzybków halucynogennych. Grzybiarzy zatrzymano w Idzikowie i w Białej Wodzie.

Ten weekend obfitował w grzyby i to dosłownie. Szkoda tylko, że ich amatorzy zbierali je nie ze względu na walory smakowe, lecz na właściwości halucynogenne. Amatorów grzybów psylocybinowych zatrzymali w niedzielę policjanci i pogranicznicy z powiatu kłodzkiego.

3 mężczyzn zatrzymali w Idzikowie funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kłodzku. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowało 5 osób. Okazało się, że 3 pasażerowie przewożą grzybki halucynogenne. 19 - latek i jego dwaj starsi koledzy w wieku 26 i 27 lat mieli przy sobie 856 „magicznych grzybków”. Kierowca i nieletni pasażer zostali zwolnieni. Grzybiarze trafili do policyjnego aresztu. Dziś bystrzyccy policjanci przedstawią im zarzuty.

W tym samym dniu w Białej Wodzie policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Lądku Zdroju i funkcjonariusze Straży Granicznej w Kłodzku zatrzymali 3 mężczyzn, przy których znaleźli 366 grzybków halucynogennych. Patrolujący okolice Lądka Zdroju funkcjonariusze wylegitymowali młodych ludzi na drodze. Nerwowe zachowanie mężczyzn nie uszło uwadze policjantów i pograniczników. Postanowili sprawdzić, co przenoszą. Kontrolowani, wezwani do wydania rzeczy, których posiadanie jest zabronione, dobrowolnie oddali 366 grzybków halucynogennych. Grzybiarzy przewieziono do miejscowej jednostki Policji. Po wykonaniu czynności przez policjantów prokurator zdecydował, że 24 – latek i jego dwaj o rok młodsi towarzysze leśnych wypraw mogą zostać zwolnieni.

Tych, którzy eksperymentują z „magicznymi grzybkami” ostrzegamy – zażycie może być fatalne w skutkach a doznania dalekie od magicznych. Napady paniki, leku i wystąpienie zaburzeń psychicznych - to tylko niektóre z możliwych niepożądanych efektów ich działania.Ponadto w przypadku zatrzymania przez Policję możemy spędzić niezapomniany, „magiczny” weekend – w areszcie.

Za posiadanie grzybów halucynogennych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przypominamy także, że zakazane jest ich uprawianie, posiadanie i sprzedaż.

KPP Kłodzko / asp. Daria Sługocka

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wyprawa na grzyby... halucynogenne

  2010-09-21 16:47:37

  KPP Kłodzko / asp. Daria Słu

  Policjanci i strażnicy graniczni z powiatu kłodzkiego w trakcie wspólnych działań zatrzymali 5 młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie ponad tysiąc grzybków halucynogennych. Grzybiarzy zatrzymano w Idzikowie i w Białej Wodzie.

 • 2010-09-28 22:18:15

  gość: ~jasiek

  Jak mozna karac za zbieranie czegos co wyprodukowala matka natura? zdelegalizujecie np: sosnę albo różę? przecierz to nienormalne ze karacie za jakies krzaki, czy grzyby gdy legalnie mozna kupic ten syf z dopalaczy, substytut kokainy czy inne gówna. Współczuję ludziom którzy tworzą takie prawa. Jesteście daleko od Matki natury, harmoniii, Boga. Ludzie od tysięcy lat spożywają substancje psychoaktywne, nie zmienicie tego.

 • 2010-09-29 09:41:21

  gość: ~misiek

  ostatnio dodany post

  to samo może tyczyć się konopii. Wczoraj lub dziś ma się odbyć marsz: "Uwolnić trawkę" we Wrocławiu. Manifestacja nielegalna, ciekawe czy będą podczas marszu palić:D

REKLAMA


REKLAMA