Express-Miejski.pl

Narodowcy z Kłodzka szli we wrocławskim Marszu Patriotów

Marsz Patriotów we Wrocławiu fot.: bom

W Marszu Patriotów, który zorganizowano we Wrocławiu wzięło udział kilkadziesiąt osób z Kłodzka. Z potężnym transparentem maszerowali w środku pochodu.

W marszu wzięło udział ok. 9 tys. osób z całego Dolnego Śląska. Organizatorzy – Narodowe Odrodzenie Polski zaprosili do udziału narodowców z Głogowa, Wołowa, Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy Kłodzkiej, Łodzi, Odry i Rybnika. Według policji w marszu uczestniczyło ok. 4 tys. osób. W trakcie demonstracji dochodziło do drobnych incydentów – głównie wybuchów petard, jednak nikt nie został ranny.

- Oficjalnie otwieram marsz. Zaznaczam, aby nie używać petard hukowych. To nie jest zabawa sylwestrowa. Proszę również, aby nie było prowokacji. Mam nadzieję, że nasz szósty marsz odbędzie się bez żadnych incydentów. Możemy ruszać. Proszę, aby na czele pochodu wystawić nasz główny baner przeciwko brukselskiej okupacji – przemawiał Tomasz Oskraba, współorganizator marszu.

Narodowcy skandowali hasła: Kłamstwo Michnika – wyrzuć do śmietnika! Precz z brukselską okupacją! Unia Europejska – to banda złodziejska. Na koniec uczestnicy wywiesili transparenty na pomniku Chrobrego i wykrzykiwali narodowe hasła.Po przemówieniach spalili flagę Unii Europejskiej. Po godzinie 19 rozpoczął się koncert kapeli Obłęd.

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Narodowcy z Kłodzka szli we wrocławskim Marszu Patriotów

  2015-11-12 09:50:16

  Jacek Bomersbach

  W Marszu Patriotów, który zorganizowano we Wrocławiu wzięło udział kilkadziesiąt osób z Kłodzka. Z potężnym transparentem maszerowali w środku pochodu.

 • 2015-11-24 14:06:25

  gość: ~bleeee

  ostatnio dodany post

  no wiadomo ze oszolomow w klodzku nie brakuje

REKLAMA


REKLAMA