Express-Miejski.pl

Zmiany w kłodzkim sądzie. Wydział pracy przeniesiony do Ząbkowic Śląskich

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Świerkowej. Od nowego roku tu będą odbywały się wszystkie sprawy z zakresu prawa pracy fot.: em24.pl

Od nowego roku w Sądach Rejonowych w Kłodzku i Dzierżoniowie nie będzie wydziału pracy. Wszelkie sprawy będą rozpatrywane w Ząbkowicach Śląskich.

Likwidacja wydziałów pracy w wymiarach sprawiedliwości w Dzierżoniowie oraz Kłodzku wynika stąd, że w sądach tych, jak też w Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich, wydziały pracy były jednoosobowe, tj. orzekał jeden sędzia, a ilość spraw, które wpływały do rozpoznania była znikoma. Teraz sprawy, które dotychczas rozpatrywano w trzech miejscach będą analizowane tylko w ząbkowickim wymiarze sprawiedliwości.

- Z tego też względu, by lepiej wykorzystać kadrę sędziowską i urzędniczą, podjęto kroki zmierzające do przeniesienia spraw z sądów w Dzierżoniowie i Kłodzku do sądu, który ma najlepsze warunki lokalowe (np. ilość sal rozpraw) oraz obsadę urzędniczą. W samym Wydziale Pracy Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich zwiększy się o jeden etat obsada sędziowska, co zagwarantuje, że zmiana ta nie wpłynie na pogorszenie prawa obywateli do rozpoznania ich spraw w rozsądnym terminie – tłumaczy Agnieszka Połyniak, rzeczniczka prasowa wymiaru sprawiedliwości.

- Ministerstwo Sprawiedliwości pozytywnie zaopiniwało pomysł zmian, o czym w połowie października poinformowało Prezesa Sądu Okręgowego w Świdnicy – dodaje Połyniak. Sędziowie, którzy dotychczas zasiadali w sądach w Dzierżoniowie i Kłodzku i rozstrzygali sprawy z zakresu prawa pracy zostaną przeniesieni do innych wydziałów, gdzie wpływa znacznie więcej spraw, np. wydział cywilny.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zmiany w kłodzkim sądzie. Wydział pracy przeniesiony do Ząbkowic Śląskich

    2017-12-12 12:18:21

    gość: ~jarfo35

    ostatnio dodany post

    Zajmujemy się usługami dźwigowymi w Lubinie. Nasi Pracowici specjaliści wykonują idealnie swoją pracę. Z kontaktuj się z nami a na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy. https://dzwigi-golak.pl

REKLAMA


REKLAMA