Express-Miejski.pl

Nawierzchnia z akrylu ma zwiększyć prędkość wrotkarzy

Budowa toru przy alei Chopina fot.: Agnieszka Ziemczonek

Tor wrotkarski wyposażony w profesjonalne urządzenia do pomiaru czasu powstaje przy alei Chopina w Dusznikach – Zdroju. Obwód toru będzie mieć 200 metrów długości.

Nawierzchnia będzie pokryta specjalnym akrylem, pod którym znajdować się ma warstwa asfaltu. To wymóg bezpieczeństwa i norma budowanych dziś torów. Nawierzchnia z tworzywa powoduje rozwijanie większych prędkości przez wrotkarzy. Na zakończenie budowy czekają zawodnicy z klubu sportowego UKS – Orlica.

- Tor będzie wyposażony w urządzenie do pomiaru prędkości. Każdy indywidualnie będzie mógł sprawdzić prędkość jazdy. Dla naszego klubu to ważną inwestycja, bo poziomem technicznym dorówna profesjonalnym torom. W drugim etapie budowy powstaną szatnie i toalety – informuje Agnieszka Ziemczonek, trenerka w Orlicy.

Teren w całości będzie oświetlony. Podczas deszczu toru nie będzie zalewać woda z powodu budowy instalacji odwodnieniowej. Na Facebookowej stronie klubu prowadzony jest dziennik budowy, na którym można oglądać przebieg prac. Niedawno teren wizytowała posłanka Monika Wielichowska z władzami miasta. Koszt inwestycji wyniesie 1 mln 300 tys. zł z czego 615 tys pochodzi z ministerstwa sportu. Pierwszy tor (większy) przy ulicy Chopina powstał w 2002 roku. Budowa obecnego ma zakończyć się w tym miesiącu.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA