Express-Miejski.pl

Skandal z udziałem wychowanka Nysy [AKTUALIZACJA]

Kamil Dankowski zdyskwalifikowany za karygodne zachowanie fot.: pzpn.pl

Afera obyczajowa w reprezentacji Polski do lat 20. Dwóch zawodników ulotniło się nocą z hotelu i będąc pod wpływem alkoholu, uszkodzili samochód.

Do zdarzenia doszło podczas zgrupowania we Włoszech. W środę zespół prowadzony przez Miłosza Stępińskiego zremisował z Włochami 2:2. Niezła gra nie poszła jednak w parze z zachowaniem. Kamil Dankowski wspólnie z Przemysławem Szarkiem czmychnęli na miasto, a dodatkowo odwagi dodał im alkohol. W pewnym momencie obaj wyszli przed lokal, w którym świętowali, a później weszli na dach przypadkowowego samochodu i zaczęli po nim skakać. W pobliżu był właściciel auta i doszło do bójki. Sytuację załagodziła dopiero wezwana na miejsce policja, według której obaj mieli się przyznać do winy. Nie potwierdzają tego Dankowski i Szarek. Przyznają, że bez zgody opuścili hotel, ale nie zdewastowali samochodu. AKTUALIZACJA: Zdaniem opiniotwórczych mediów feralnej nocy balowała cała drużyna, czyli aż 25 zawodników, a samochód demolowało przynajmniej ośmiu kadrowiczów. Większość zdołała jednak w odpowiednim czasie uciec, natomiast Dankowski z Szarkiem zostali ujęci przez policję. 

Reakcja Polskiego Związku Piłki Nożnej była natychmiastowa. Zarówno Dankowski, jak i Szarek zostali karnie usunięci ze zgrupowania oraz wykluczeni z gry w reprezentacji do 30 czerwca 2016 roku. Postępowanie związku jednak wciąż trwa.

Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA