Express-Miejski.pl

Trwa kampania wyborcza. Pierwsze zarzuty o kłamstwo

Ulotka wyborcza Moniki Wielichowskiej fot.: Facebook / Grażyna Cal

Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej znaleźli w swoich skrzynkach ulotki kandydatki do Sejmu Moniki Wielichowskiej (PO). Pojawiły się zarzuty o kłamstwa w nich zawarte.

Do wyborów pozostało przeszło dwa tygodnie. Atmosfera robi się coraz bardziej napięta. Z dnia na dzień jesteśmy zasypywani kolejnymi materiałami wyborczymi poszczególnych komitetów i ich kandydatów.

W jednym z takich materiałów, a dokładniej w ulotce informacyjnej, aktualna posłanka Monika Wielichowska podkreśla swoje zaangażowanie w rozwój regionu. Jako dowód na to wymienia pięć priorytetów, na których się skupiła w swojej pracy. Wśród nich między innymi jest gospodarka i tu jako przykład podaje rozpoczęcie działalności firmy Kayser Automotive Systems Kłodzko Spółka z o.o. (KASK), do czego miała się przyczynić. Materiały wyborcze dystrybuowane były do skrzynek pocztowych mieszkańców regionu. Jedna trafiła także do Grażyny Cal - radnej dolnośląskiego sejmiku współpracującej z PSL i jednocześnie kierowniczki biura zamiejscowego WSSE (Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna) w Kłodzku. Radna na swoim profilu na Facebooku zamieściła zdjęcie wspomnianej ulotki z podkreślonym na czerwono fragmentem mówiącym o inwestycji firmy KASK, okraszonej dodatkowo drukowanymi literami KŁAMSTWO.

- Dlaczego Pani POseł MONIKA WIELICHOWSKA KŁAMIE?! Wymieniony w jej ulotce wyborczej sukces to projekt zrealizowany na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prowadziłam go w ramach moich obowiązków służbowych i wiem z całą pewnością, że pani Wielichowska NIE KIWNĘŁA PRZY NIM PALCEM. Znalazłam tą ulotkę w mojej skrzynce pocztowej więc zapewne trafiła do wielu mieszkańców Kłodzka i okolic. Oburza mnie taka postawa. To jest KŁAMSTWO - brzmi podpis Grażyny Cal pod zdjęciem.

Chwilę po opublikowaniu wiadomości zaczęły pojawiać się pierwsze komentarze. Część osób stanęła po stronie radnej, część ze stoickim spokojem zaapelowała o czas na wyjaśnienie sprawy. Niektórzy publikują kolejne zarzuty względem Moniki Wielichowskiej, między innymi o to, że zabiegała jedynie o przebudowę krajowej ósemki, a nie budowę S8 z Wrocławia do granicy kraju.

Odpowiedź posłanki

W międzyczasie zwróciliśmy się do posłanki o komentarz w sprawie wypowiedzi Grażyny Cal.

- Nie po raz pierwszy pani radna, a jednocześnie pracownik strefy, atakuje mnie na fb. No cóż, kampania wyborcza się zaostrza - mówi Monika Wielichowska i dołącza do komentarza fragment listu autorstwa Janusza Piechocińskiego. Minister Gospodarki, a jednocześnie szef WSSE, podkreśla w nim, że dzięki współpracy posłanki z lokalnymi samorządami, WSSE Invest Park, a przede wszystkim z ministerstwem, w Nowej Rudzie i Kłodzku powstały hale, w których między innymi swoją działalność prowadzą teraz FRAMO MORAT i Kayser Automotive Systems. - Cieszę się, że Minister Gospodarki, jednocześnie szef pani Cal, docenia moją pracę i współpracę na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na naszym terenie. Tylko w ostatnim roku udało się, dzięki współpracy i zabiegom wybudować kilka nowych hal pod działalność, w tym w dwóch podstrefach w powiecie kłodzkim, w Nowej Rudzie i Kłodzku. Na początku zarys, pomysł budowania hal dla potencjalnych inwestorów nie był oczywisty. Poprzedziły go liczne spotkania i dyskusje w Ministerstwie Gospodarki z udziałem Wicepremiera i moim. Potem lokalizacje budowy hal nie były przesądzone, ponieważ wiele gmin zabiegało o takie inwestycje. Wspierałam ich lokalizację u nas, zarówno w Ministerstwie Gospodarki, jak i strefie w Wałbrzychu. I czynię to nadal, bo są ogromne szanse na budowę kolejnych. Czekają na nie kolejne gminy: Bielawa, Nowa Ruda i Bystrzyca Kłodzka. Nie rozumiem oburzenia pracownika strefy, który jest tak jak i ja jednym z trybów dużej machiny, działającej na rzecz rozwoju gospodarczego naszego Subregionu. (...) I jeszcze jedno, pomysł, początek realizacji projektu budowy hal zafunkcjonował kilka lat temu, w Nowej Rudzie, kiedy jeszcze nie było zamiejscowego Biura Strefy Ekonomicznej w Kłodzku, a pani kierownik jeszcze nie była pracownikiem Strefy - dodaje posłanka.

Jakie będą kolejne kroki obu pań? Tego dowiemy się niebawem. Do wyborów pozostało raptem kilkanaście dni, a atmosfera z dnia na dzień robi się coraz bardziej gorąca. 

 

Poniżej pełna treść listu, który otrzymaliśmy od posłanki Moniki Wielichowskiej.

Nie po raz pierwszy pani radna a jednocześnie pracownik strefy atakuje mnie na fb. No cóż, kampania wyborcza się zaostrza.

 Jedynym komentarzem powinny być słowa Wicepremiera, Ministra Gospodarki, któremu strefy ekonomiczne podlegają. Przypomnę, że pani jest pracownikiem jednostki, która podlega Ministerstwu Gospodarki, a którym kieruje Janusz Piechociński

cyt.: "Jednym z priorytetów, oprócz infrastruktury, pracy poseł Moniki Wielichowskiej jest gospodarka. Nowe hale w Nowej Rudzie i Kłodzku, inwestorzy (FRAMO MORAT i Kayser Automotive Systems, którzy je zagospodarowali i rozpoczęli działalność, a także nowi inwestorzy: Umicore i Fresh Start Bakeries, którzy wybudowali swoje siedziby w Słupcu i Strzegomiu, to efekty współpracy posłanki Moniki Wielichowskiej z Ministerstwem Gospodarki, WSSE Invest Park oraz lokalnymi samorządowcami. Monika Wielichowska nadal jest aktywna i zabiega o rozwój gospodarki w regionie, o poszerzenie strefy w Ząbkowicach Śląskich, walczy również o budowę nowych hal w powiecie dzierżoniowskim i kłodzkim, a także o poszerzenie strefy ekonomicznej w Nowej Rudzie - to obecnie jest dla niej priorytet. "
Wicepremier Janusz Piechociński Minister Gospodarki.

Cieszę się, że Minister Gospodarki, jednocześnie szef pani Cal docenia moją pracę i współpracę na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na naszym terenie.

Przypomnę, że Minister Gospodarki, w ostatnich trzech latach dwukrotnie był na Ziemi Kłodzkiej, w tym raz na moje zaproszenie.
Jako poseł aktywnie współpracuję z resortem gospodarki, Zarządem WSSE Invest Park, Agencją Rozwoju Regionalnego Agroreg oraz przedsiębiorcami. W mijającej kadencji wiele wspólnie, co zawsze podkreślam, udało się osiągnąć - taka informacja zawarta jest również w moim liście. Wiele jest jeszcze przed nami. Tylko w ostatnim roku udało się, dzięki współpracy i zabiegom wybudować kilka nowych hal pod działalność, w tym w dwóch podstrefach w powiecie kłodzkim, w Nowej Rudzie i Kłodzku. Na początku zarys, pomysł budowania hal dla potencjalnych inwestorów nie był oczywisty. Poprzedziły go liczne spotkania i dyskusje w Ministerstwie Gospodarki z udziałem Wicepremiera i moim. Potem lokalizacje budowy hal nie były przesądzone, ponieważ wiele gmin zabiegało o takie inwestycje.

Wspierałam ich lokalizację u nas, zarówno w Ministerstwie Gospodarki, jak i strefie w Wałbrzychu. I czynię to nadal, bo są ogromne szanse na budowę kolejnych. Czekają na nie kolejne gminy: Bielawa, Nowa Ruda i Bystrzyca Kłodzka. Budowa hal stała się bardzo dobrym pomysłem. Na rynku jest popyt potencjalnych inwestorów, którzy są gotowi do uruchomienia działalności praktycznie od zaraz. Na takie miejsca jest popyt wciąż potencjalnych inwestorów. Obecnie dysponuje listem intencyjnym kolejnej firmy, która jest zainteresowana zafunkcjonowaniem w naszej  strefie ekonomicznej.

 
Nie rozumiem oburzenia pracownika strefy, który jest tak jak i ja jednym z trybów dużej machiny, działającej na rzecz rozwoju gospodarczego naszego Subregionu. Nadmienić także warto, że w mijającej kadencji odbyło się wiele moich spotkań z Ministrem Gospodarki, w naszych regionalnych,  gospodarczych sprawach w Warszawie, często z udziałem samorządowców i potencjalnych inwestorów. Firmy, które pojawiły się  rynku w ostatnich latach to efekt rządów PO - PSL , strefy ekonomiczne są agendami rządowymi i realizują zadania powierzane przez Rząd. Przypomnę przy tym, że decyzyjność w tym zakresie następuje w Ministerstwie Gospodarki.

Byłam  i jestem w stałym kontakcie z Resortem Gospodarki, aby tworzyć takie uwarunkowania i takie prawo, które ułatwi i nadal będzie aktywizować podstrefy ekonomiczne, po to by inwestorów było więcej i po to, aby dawać narzędzia do pojawiania się nowych firm, takich jak: Kayser Automotive Systems, Umicore czy Framo Morat. Jeśli każdy z nas będzie zajmował się zadaniami, które do niego należą, nadal z powodzeniem będziemy zabiegać o miejsca pracy tak bardzo potrzebne w naszym Regionie.

I jeszcze jedno, pomysł, początki realizacji projektu budowy hal zafunkcjonował kilka lat temu, w Nowej Rudzie, kiedy jeszcze nie było zamiejscowego Biura Strefy Ekonomicznej w Kłodzku, a pani kierownik jeszcze nie była pracownikiem Strefy.

I na koniec jeszcze jedna informacja, mocno wspierałam pomysł utworzenia biura zamiejscowego w Kłodzku, po to, aby obsługa potencjalnych inwestorów i inwestorów była blisko, na miejscu. Zamiejscowe biuro strefy ekonomicznej w Kłodzku, nie jest jedynym miejscem, które jest bliżej inwestora – jest ich kilka.

Zapytałam dzisiaj Pani Prezes WSSE Invest Park, czy słowa na prywatnym profilu fb pracownika strefy są komunikatem i informacją Zarządu WSSE – w odpowiedzi usłyszałam, że nie.

Prezes Strefy podziękowała mi za współpracę w zakresie pozyskiwania inwestorów w Kłodzku i Nowej Rudzie i duże zaangażowanie w tematach gospodarczych.

Myślę, że zarówno Ministerstwo Gospodarki jak i Panią Prezes WSSE Invest Park można o naszą współpracę zapytać bezpośrednio.

Monika Wielichowska

Poseł na Sejm RP 

red.

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwa kampania wyborcza. Pierwsze zarzuty o kłamstwo

  2015-10-07 17:06:59

  red.

  Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej znaleźli w swoich skrzynkach ulotki kandydatki do Sejmu Moniki Wielichowskiej (PO). Pojawiły się zarzuty o kłamstwa w nich zawarte.

 • 2015-10-07 22:10:42

  gość: ~prawda

  Popieram P.Grażyne,wszyscy choć trochę myślący wiedzą że Wielichowska to tylko pozerka.Pani Grażyno gratuluje odwagi.

 • 2015-10-08 00:23:49

  gość: ~wyborca

  dokładnie tej Pani już dziękujemy, podobna sprawa jak z S8

 • 2015-10-08 08:04:18

  gość: ~wrona

  a co zrobiła dobrego dla regionu grażynka jak była w sejmiku??? no co??? oprocz tego ze poprawiała humor jednemu z burmistrzów to chyba nic???

 • 2015-10-08 09:51:18

  gość: ~wisa

  ostatnio dodany post

  Obie są tej samej maści z partiokracji

REKLAMA


REKLAMA