Express-Miejski.pl

Nowoczesny dworzec kolejowy z parkiem handlowym?

Wizualizacja kłodzkiego dworca przy stacji Kłodzko-Miasto fot.: PKP SA

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Istnieje szansa, że dworzec PKP w Kłodzku przy ul. Jedności niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Wstępny termin oddania inwestycji do użytku zaplanowano na 2019 rok.

PKP SA nie ustają w myśleniu o zagospodarowywaniu kolejnych przestrzeni zbędnych dla ruchu kolejowego. W najbliższym czasie XCity, spółka deweloperska stworzona przez PKP SA, zamierza ogłosić postępowania dla 15 nowych lokalizacji, dla których zamierza pozyskać zewnętrznych partnerów. – XCity ma w założeniach zagospodarowywanie tych terenów PKP SA, które nie mają bezpośredniego związku z prowadzeniem ruchu kolejowego. Potencjał drzemiący w tych nieruchomościach jest ogromny. Część projektów dotyczy małych miast, gdzie nikt tych możliwości dotąd nie szukał – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.

W Kłodzku przewidziana jest przebudowa dworca i utworzenie parku handlowego przy pl. Jedności. Teren inwestycji to niemalże 12 ha. Wartość całego projektu to kwota ponad 6 mln euro, a planowany termin zakończenia prac przewidziano na 2019 rok. W galerii można zobaczyć wizualizację.

sm. / Express-Miejski.pl / PKP SA

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowoczesny dworzec kolejowy z parkiem handlowym?

  2015-10-07 09:59:53

  sm. / Express-Miejski.pl / PKP

  Istnieje szansa, że dworzec PKP w Kłodzku przy ul. Jedności niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Wstępny termin oddania inwestycji do użytku zaplanowano na 2019 rok.

 • 2015-12-11 14:31:51

  gość: ~janekzbogdańca

  Czy aptekę Pani Żyt. też tam otworzy?

 • 2019-05-13 18:50:18

  gość: ~Aga

  ostatnio dodany post

  I raczej nic z tego nie wyszło

REKLAMA


REKLAMA