Express-Miejski.pl

Piast z bezpośrednim rywalem, wyjazd Nysy

LKS Bierkowice na drodze liderujących Orląt Krosnowice fot.: Dawid Broniszewski

Nie potrafiący wygrać od dłuższego czasu Piast Nowa Ruda zagra z Polonią Trzebnica. Z kolei Nysę Kłodzko czeka trudny wyjazd do Goli Świdnickiej.

Spotkania z sąsiadami
Trzynasty w tabeli Piast zmierzy się w Trzebnicy z czternastą w stawce Polonią. Jak na razie Piast zdobył siedem punktów, a Polonia oczko mniej. W ostatniej kolejce obie drużyny poniosły porażki - Piast nie sprostał GKS-owi Kobierzyce, natomiast Polonia rezerwom Chrobrego Głogów. - Ostatnio mówię wyłącznie o przełamaniu, a koniec końców nie potrafimy tego zrealizować. Czas najwyższy to zmienić, mimo że nie wiadomo ile i czy w ogóle ktoś spadnie w tym sezonie z rozgrywek. Toteż nie możemy odpuszczać, musimy punktować, aby zadbać przede wszystkim o lepszą atmosferę w drużynie, a także promocję miasta- mówi trener Piasta Karol Ulatowski, który w Trzebnicy będzie mógł skorzystać z wracającego do gry Jarosława Bagińskiego. Poza tym do zdrowia wraca Krzysztof Konowalczyk, który znajdzie się w kadrze meczowej. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Artura Osickiego.

Powetować sobie ostatnią porażkę z Pogonią Oleśnica będzie chciał Orzeł Ząbkowice Śląskie. Zadanie jednak nie będzie łatwe, bo rywalem podopiecznych Arkadiusza Albrechta będą Zjednoczeni Żarów, którzy zajmują piątą lokatę.

9. KOLEJKA IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ (3-4.10.):
Sobota, godz. 15
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Zjednoczeni Żarów Sędziuje: p. Sarżyński.
GKS Kobierzyce - Pogoń Oleśnica Sędziuje: p. Karasewicz.
Bielawianka Bielawa - Chrobry II Głogów Sędziuje: p. Wieliczko.
AKS Strzegom - BKS Bobrzanie Bolesławiec Sędziuje: p. Kasprzyk.
Granica Bogatynia - Sokół Wielka Lipa Sędziuje: p. Łuniewski.
16:00 Olimpia Kowary - Lotnik Jeżów Sudecki Sędziuje: p. Rola.
Włókniarz Mirsk - Orkan Szczedrzykowice Sędziuje: p. Grabowski.
Niedziela, godz. 15
Polonia Trzebnica - Piast Nowa Ruda Sędziuje: p. Socha.

Nysa w Goli Świdnickiej, Iskra ze Skalnikiem
- Cieszymy się z ważnego dla nas zwycięstwa, a za tydzień czeka nas kolejny wymagający rywal - mówił po ostatnim wygranym meczu z LKS Bystrzycą Górną trener Nysy Kamil Krzywda. Tym wymagającym rywalem jest LKS Gola Świdnicka, który ma na koncie dziesięć punktów i w tabeli jest ósmy. Oczko mniej ma Nysa i zajmuje dziesiąte miejsce. W zespole z Goli Świdnickiej błyszczy szczególnie Jarosław Lato, czyli były zawodnik między innymi Groclinu Grodzisk Wielkopolski, Polonii Warszawa czy Jagiellonii Białystok, który w tym sezonie zdobył już dziewięć bramek i jest współliderem klasyfikacji strzelców.

Cztery punkty w dwóch ostatnich meczach zainkasowała Iskra Jaszkowa Dolna. Najpierw Iskra ograła Polonię Bystrzyca Kłodzka, a następnie podzieliła się punktami w Świdnicy z rezerwami Polonii-Stali. Teraz zawodnikom Pawła Adamczyka przyjdzie zagrać z przedostatnim Skalnikiem Czarny Bór, który ma na koncie jedynie cztery punkty. - Będzie to dla nas sprawdzian, czy ostatnie dwa mecze to zapowiedź lepszej gry czy chwilowy przebłysk formy. Szczególnie ostatni mecz w Świdnicy pokazał, że tą drużynę stać na grę na wyższym poziomie niż dotychczas - ocenia Paweł Adamczyk.

Derbowy szlagier
Oczy kibiców z powiatu ząbkowickiego będą zwrócone na Kamieniec Ząbkowicki. W derbym starciu zmierzą się ze sobą trzeci w tabeli Zamek i druga Unia Bardo. - Derby to są w Madrycie czy w Warszawie. Dla nas mecz z Zamkiem to nic więcej, jak walka o kolejne trzy punkty. Tym bardziej, że nie żywię urazy do nikogo w Kamieńcu, szanuję trenera Tomaszewicza, a do animozji między klubami podchodzę totalnie obojętnie - mówi Tomasz Zieliński, trener bardzian, który nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za czerwoną kartkę Daniela Pietrzaka. Na drobne urazy narzekają Radosław Wandzel i Kamil Szymański. Wróci za to być może Łukasz Idzi. W przypadku Zamka wypadną prawdopodobnie z powodu kontuzji Jakub Paw, Wojciech Bierut, Mateusz Zapotoczny, a także z powodów osobistych Damian Węglarz i Piotr Buczyński.

8. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ (3-4.10.):
Sobota, godz. 15
Grom Witków - Victoria Świebodzice Sędziuje: p. Zieniewicz (Świdnica).
Zdrój Jedlina-Zdrój - Sudety Dziećmorowice Sędziuje: p. Rurański (Kłodzko).
Iskra Jaszkowa Dolna - Skalnik Czarny Bór Sędziuje: p. B. Tokarski (Świdnica).
Karolina Jaworzyna Śląska - Polonia-Stal II Świdnica Sędziuje: p. Aksamit (Kłodzko).
Niedziela, godz. 15
Victoria Tuszyn - Unia Złoty Stok Sędziuje: p. Makowski (Wałbrzych).
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Unia Bardo Sędziuje: p. Teklak (Świdnica).
LKS Bystrzyca Górna - Polonia Bystrzyca Kłodzka Sędziuje: p. K. Nerlo (Wałbrzych).
LKS Gola Świdnicka - Nysa Kłodzko Sędziuje: B. Nerlo (Wałbrzych).

Lider z beniaminkiem, Kryształ z Łomniczanką
W jednym z najciekawiej się zapowiadających spotkań pewnie liderujące Orlęta Krosnowice zagrają w Bierkowicach, z LKS-em. - Znakomicie rozpoczęliśmy sezon, wygraliśmy jak na razie wszystkie spotkania, ale musiałem już tonować świetne nastroje wśród zawodników. Nie możemy popadać w hurraoptymizm - wyjaśnia szkoleniowiec Orląt Kamil Matusik. Z kolei drugi w tabeli Hutnik Szczytna jedzie do Ożar, gdzie będzie rywalizować z dziesiątym w tabeli Interem.

Pierwszorzędnie spisuje się obecnie również Kryształ Stronie Śląskie, który po objęciu przez Edwarda Małka wygrał trzy razy z rzędu. Teraz Kryształ zagra na swoim boisku z trzynastą Łomniczanką Stara Łomnica. - W każdym meczu liczę na trzy punkty, aczkolwiek każdemu rywalowi należy się szacunek - tłumaczy dyplomatycznie trener Małek, który wyznacza sobie celu na ten sezon. - Czekam na powrót starszych, doświadczonych zawodników, ponieważ teraz priorytetem klubu jest odbudowa struktury. Awans to zdecydowanie zbyt dalekosiężne plany - dodaje były szkoleniowiec Nysy Kłodzko.

8. KOLEJKA A KLASY (4.10.):
11:00 Zamek Gorzanów - Śnieżnik Domaszków Sędziuje: p. Krysa (Kłodzko).
Cis Brzeźnica - Odrodzenie Szalejów Dolny Sędziuje: p. Bartoś (Kłodzko).
15:00 Włókniarz Kudowa-Zdrój - Pogoń Duszniki-Zdrój Sędziuje: p. Gertz (Wałbrzych).
LKS Bierkowice - Orlęta Krosnowice Sędziuje: p. Radziemski (Świdnica).
Inter Ożary - Hutnik Szczytna Sędziuje: p. Szylar (Kłodzko).
Kryształ Stronie Śląskie - Łomniczanka Stara Łomnica Sędziuje: p. Kudryński (Kłodzko).
Tęcza Ścinawka Dolna - MLKS Radków (przełożony na 31.10.) Sędziuje: p. Dorocki (Wałbrzych).
Pauza: KS Polanica-Zdrój

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA