Express-Miejski.pl

Uśmiercał zwierzęta. Teraz przeprasza i poddaje się karze

Strzelał do zwierząt. Teraz trafi za kratki fot.: TOZ Wrocław

Strzelał i zabijał zwierzęta, gdyż mu przeszkadzały. Zbigniew C. z Jugowa zjawił się za drugim razem w sądzie i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

Mężczyzna strzelał do psów i kotów od ponad roku. Wtedy jedna z sąsiadek Zbigniewa C. pani Małgorzata zawiadomiła inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Wrocławia. Prokuratura ustaliła, że w przeciągu roku mężczyzna strzelał pięciokrotnie. Niekiedy chybił, czasami zwierzę udało się odratować, niestety dwa strzały okazały się śmiertelne. Chcący wcielić się w rolę myśliwego Zbigniew C. w lipcu zabił kotkę, a w sierpniu psa. Tłumaczył, że strzelał do zwierząt, bo przeszkadzało mu ich szczekanie i miauczenie.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratory Rejonowej w Kłodzku. Zbigniewa C. oskarżono o zabijanie zwierząt. Proces miał rozpocząć się 6 lipca, ale został odroczony. Mężczyzna bowiem zakłopotany obecnością mediów uciekł z sądu. Druga rozprawa odbyła się we wtorek, 15 września. Oskarżony przyznał się do winy i poddał się karze. Ponadto przeprosił właścicieli poszkodowanych zwierząt. Mężczyznę skazano na karę dziesięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, rekompensatę na rzecz właścicieli psów w kwocie 2000 złotych, upublicznienie wyroku przez stosowne ogłoszenie w urzędzie gminy Nowa Ruda oraz zarekwirowanie karabinków i amunicji.

Maciej Pawłowski

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uśmiercał zwierzęta. Teraz przeprasza i poddaje się karze

  2015-09-18 17:46:41

  Maciej Pawłowski

  Strzelał i zabijał zwierzęta, gdyż mu przeszkadzały. Zbigniew C. z Jugowa zjawił się za drugim razem w sądzie i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

 • 2015-09-19 07:36:36

  gość: ~Edzia

  Aha no tak, macie 2 tys Kupicie sobie jakiegoś nowego pieska lub kotka, 2 tys powinno starczyć na nawet jakiegoś rasowego w tym nie biorąc w ogóle pod uwagę, że dla znacznej części ludzi zwierzę jest członkiem rodziny... 5 miesięcy w zawieszeniu chore...

 • 2015-09-22 14:02:11

  gość: ~Reksio

  ostatnio dodany post

  Ale sam by chciał żyć , długo , długo , do 100 -u lat , wylegiwać się pod pierzynkom , z pełnym brzuszkiem w milej sympatycznej atmosferze spokoju i ciszy.

REKLAMA


REKLAMA