Express-Miejski.pl

Piast z Orłem, Iskra z Polonią, pauza Orląt

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W kolejnej serii spotkań Piast Nowa Ruda zmierzy się z Orłem Ząbkowice Śląskie, a Iskra Jaszkowa Dolna z Polonią Bystrzyca Kłodzka. Pauzują Orlęta.

Derby bez mała
Piast Nowa Ruda stanie w szranki z Orłem Ząbkowice Śląskie. Piast w poprzedniej kolejce przełamał złą passę trzech porażek z rzędu i zdobył punkt przeciwko Pogoni Oleśnica. - Przede wszystkim cieszy mnie postawa mojego zespołu, ponieważ tym razem nie zabrakło zaangażowania - mówił trener Piasta Karol Ulatowski, którego zespół z dorobkiem siedmiu punktów plasuje się na jedenastej lokacie. Z kolei na fali wznoszącej znajduje się Orzeł. Podopieczni Arkadiusza Albrechta wygrali ostatnio dwa mecze i są na piątej pozycji z jedenastoma oczkami. - Każdy punkt zdobyty na wyjeździe ma ogromny znaczenie, tym bardziej że to Orzeł jest faworytem - tłumaczy Ulatowski. Szkoleniowiec Piasta nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Krzysztofa Konowalczyka i Marcina Wacławika. Ponadto pod znakiem zapytania stoi gra Daniela Sekuły i Michała Wojtala, którzy byli chorzy. Stąd od początku wystąpić może Dominik Stasiński. Pomocnik bowiem nieźle spisał się w meczu pucharowym. - Co prawda rywalizowaliśmy tylko z przedstawicielem B Klasy (red. wygrana 9:0 z ATS-em Wojbórz), ale Dominik się wyróżnił - dodaje Ulatowski.

7. KOLEJKA IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ (19-20.09.):
Sobota, godz. 16
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Piast Nowa Ruda Sędziuje: p. Grabowski.
GKS Kobierzyce - Chrobry II Głogów Sędziuje: p. Zieliński.
Polonia Trzebnica - Lotnik Jeżów Sudecki Sędziuje: p. Bartoś.
Bielawianka Bielawa - BKS Bobrzanie Bolesławiec Sędziuje: p. Maj.
Olimpia Kowary - Orkan Szczedrzykowice Sędziuje: p. Kubik.
17:00 Włókniarz Mirsk - Granica Bogatynia Sędziuje: p. Wieliczko.
Niedziela, godz. 16
Zjednoczeni Żarów - Pogoń Oleśnica Sędziuje: p. Czukiewski.
AKS Strzegów - Sokół Wielka Lipa Sędziuje: p. Sobol.

Odległy wyjazd Nysy, Iskra gra z Polonią
Natchniona zwycięstwem z Iskrą Nysa Kłodzko wybiera się do Jaworzyny Śląskiej, gdzie zmierzy się z Karoliną. - Idziemy we właściwym kierunku - powiedział po derbowej wygranej szkoleniowiec Nysy Kamil Krzywda. We właściwym kierunku, bo do IV ligi chce iść natomiast Karolina. - Myślę, że w naszym zasięgu jest walka o pierwszą trójkę w tabeli - zapowiadał przed sezonem trener Karoliny Tomasz Idziak. Dotąd jego zespół ugrał osiem punktów, doznając w ostatniej kolejce pierwszej porażki. Porażki bolesnej, bo aż 2:5 ze Zrywem Gola Świdnicka. Dodatkowo rzutu karnego nie wykorzystał Grzegorz Ignatowicz, czyli najlepszy strzelec Klasy Okręgowej z poprzedniego sezonu, który w obecnym zdobył już siedem bramek.

Z kolei o pierwsze zwycięstwo postarają się Iskra Jaszkowa Dolna i Polonia Bystrzyca Kłodzka. Iskra ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty, a Polonia w dopiero zeszłej kolejce zdobyła swoje premierowe oczko. - Limit rozdawania punktów już wyczerpaliśmy. To bardzo ważny mecz dla obu drużyn, bo ewentualna porażka na dłużej umiejscowi którąś z drużyn w dole tabeli - ocenia trener Iskry Paweł Adamczyk. Polonia jest bowiem ostatnia w tabeli, natomiast Iskra tuż nad nią...

Hit z udziałem Unii Bardo, Skalnik do zdobycia
Do najciekawszego starcia dojdzie w Świebodzicach. Wymieniana wśród kandydatów do awansu Victoria podejmie liderującą Unię Bardo. - Co jak co, ale to Victoria nie ukrywa swoich aspiracji i zamierza grać w tym sezonie o awans. My natomiast będziemy chcieli się pokazać się z jak najlepszej strony, szczególnie że zagramy na świetnym boisku - mówi grający trener Unii Tomasz Zieliński, dla którego dużym osłabieniem będzie brak Łukasza Idziego. Idzi do tej pory strzelił siedem bramek. - Łukasza zabraknie z powodu wyjazdu osobistego - dodaje Zieliński. Z problemami zdrowotnymi zmaga się Daniel Pietrzak.

Z podstawowych zawodników nie będzie mógł również skorzystać trener Waldemar Tomaszewicz, którego Zamek zagra z dopiero trzynastym w stawce Skalnikiem Czarny Bór. Pauzować będzie Dawid Chamerski, kontuzjowany jest Mateusz Zapotoczny, a praca wykluczyła z gry Piotra Buczyńskiego. Gotowy jest już natomiast Paweł Kobrzak. 

6. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ (19-20.09.):
Sobota, godz. 16
Grom Witków - Unia Złoty Stok Sędziuje: p. K. Nerlo (Wałbrzych).
Victoria Świebodzice - Unia Bardo Sędziuje: p. B. Nerlo (Wałbrzych).
Zamek Kamieniec Ząbkowcki - Skalnik Czarny Bór Sędziuje: p. Zieniewicz (Świdnica).
Zdrój Jedlina-Zdrój - Polonia-Stal II Świdnica Sędziuje: p. Szylar (Kłodzko).
Iskra Jaszkowa Dolna - Polonia Bystrzyca Kłodzka Sędziuje: p. Rurański (Kłodzko).
Karolina Jaworzyna Śląska - Nysa Kłodzko Sędziuje: p. Dorocki (Wałbrzych).
Niedziela, godz. 16
Victoria Tuszyn - Sudety Dziećmorowice Sędziuje: p. Aksamit (Kłodzko).
LKS Bystrzyca Górna - LKS Gola Świdnicka Sędziuje: p. B. Tokarski (Świdnica).

Batalia niepokonanych, pauza lidera
W Bierkowicach niepokonany jeszcze LKS będzie rywalizować z Hutnikiem Szczytna, który również jeszcze nie przegrał, a w przypadku okazałego zwycięstwa może awansować na pozycję lidera. To dlatego, że w tej kolejce pauzują Orlęta Krosnowice. - Jeżeli popatrzymy na sytuację w tabeli, to z pewnością będzie to szlagier. Często jednak te zapowiedzi nie mają pokrycia w rzeczywistości, w dodatku, że zagramy na specyficznym boisku - uważa Paweł Matecki, grający trener Hutnika, który będzie miał do usług wszystkich zawodników. Z kolei bez podstawowego obrońcy Piotr Okrzesika będzie musiał sobie radzić trener LKS-u Piotr Hirchill. Okrzesik nabawił się kontuzji w meczu pucharowym z Nysą (1:3) i wypadnie prawdopodobnie na dwa tygodnie. - Z każdym kolejnym meczem poprzeczka wisi coraz wyżej, bo gramy z coraz lepszymi rywalami - ocenia Hirchill.

Nieźle trzyma się także drugi z beniaminków, czyli Cis Brzeźnica. Cis dotychczas uzbierał siedem punktów, a w tej kolejce zagra z przedostatnią Łomniczanką Stara Łomnica, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Nie wygrał również Zamek Gorzanów. Zawodnicy Zamka stoczą bój z MLKS-em Radków. Czwarty Kryształ zaś pojedzie do siódmego Interu Ożary.

6. KOLEJKA A KLASY (19-20.09.):
Sobota
16:00 Zamek Gorzanów - MLKS Radków Sędziuje: p. Konstanciuk (Kłodzko).
Niedziela
11:00 Śnieżnik Domaszków - KS Polanica-Zdrój Sędziuje: p. Kornatowski (Kłodzko).
16:00 Tęcza Ścinawka Dolna - Pogoń Duszniki-Zdrój Sędziuje: p. Krażewski (Wałbrzych).
Włókniarz Kudowa-Zdrój - Odrodzenie Szalejów Dolny Sędziuje: p. Szempruch (Kłodzko).
LKS Bierkowice - Hutnik Szczytna Sędziuje: p. Kudryński (Kłodzko).
Cis Brzeźnica - Łomniczanka Stara Łomnica Sędziuje: p. Rempalski (Świdnica).
Inter Ożary - Kryształ Stronie Śląskie Sędziuje: p. Gertz (Wałbrzych).
Pauza: Orlęta Krosnowice

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA