Express-Miejski.pl

Kontrabanda za niemal pół miliona złotych

Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkohol fot.: Straż Graniczna

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol bez akcyzy o wartości blisko pół miliona złotych.

Podczas patrolu w jednej z miejscowości powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pakującego do samochodu osobowego paczki. Paczki, które, jak się okazało, zawierały nielegalną krajankę tytoniową. Łącznie w samochodzie zabezpieczono 34 worki krajanki po pół kilograma każda o wartości 11 tysięcy złotych.

Ponadto mundurowi przeszukali posesję mężczyzny, gdzie ujawnili 805 kilogramów suchych liści tytoniu, ponad 96 kilogramów suszu roślinnego w formie krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy skarbowej oraz urządzenie do krojenia liści. Wartość tego towaru wynosi 71,5 tysiąca złotych. Ujawniony towar zabezpieczono, a skarb państwa stracił około 442 000 złotych. Mężczyzna przyznał się do posiadania ujawnionych nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi mu teraz wysoka kara grzywny.

Maciej Pawłowski

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kontrabanda za niemal pół miliona złotych

  2015-09-17 15:09:55

  Maciej Pawłowski

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol bez akcyzy o wartości blisko pół miliona złotych.

 • 2015-09-17 21:00:37

  gość: ~kłodczanin

  Alkoholem i wyrobami akcyzowymi zajmuje się Izba Celna a nasi dzielni strażnicy graniczni powinni zabezpieczać nasz kraj przed nielegalnymi imigrantami ale nie maja o tym wiedzy i umiejętności. Wolą na jakimś bazarze wyczochrać handlarza który doprowadzi ich do hurtownik którego "skroją" ot i wielki sukces.
  A NIELEGALNI IMIGRANCI PŁYNĄ SZEROKĄ ŁAWĄ PRZE NASZA POŁUDNIOWĄ GRANICE STWARZAJĄC NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA NASZYCH OBYWATELI.
  ALE STRAŻ GRANICZNA WIE JAKIE SĄ JEJ ZADANIA WIĘC POCO SIĘ STARAĆ I REALIZOWAĆ USTAWOWE ZADANIA LEPIEJ POBŁĄKAĆ SIĘ PO BAZARZE I ZATRZYMAĆ PARĘ KILO KRAJANKI I WIELKI SUKCES ODTRĄBIĆ W NECIE.

 • 2015-09-20 20:53:10

  gość: ~AS

  do kłodczanina: czytaj ze zrozumieniem !!!! jakoś nie doczytałem się nic o jakimś bazarze to po pierwsze, po drugie rozumiem że mają przymykać oko na handlarzy kontrabandą bo to żaden problem przecież Twoim zdaniem!!!! ponad 100 kg krajanki i prawie tona liści to Twoim zdaniem parę kilo !!!! jak coś komentujesz to chociaż czytaj dokładnie !!! a co do zadań SG to to też są jej zadania więc jak ich nie znasz to nie komentuj !!! a jeśli idzie o nielegalnych migrantów jakoś nie widzę tej szerokiej ławy ich płynących, po za tym z tego co piszą na oficjalnych stronach nie ma tygodnia w którym by SG z Kłodzka nie zatrzymywała nielegalnych migrantów www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl. Życzę miłej lektury i pozdrawiam

 • 2015-09-21 17:37:13

  gość: ~kłodczanin

  Widzę, że kolegę zabolała prawda, a więc jesteś z nich. Tak z ręką na sercu to sam sobie powiedz czy to jest główne zadania tej formacji. Zamiast się ślizgać na tytoniu i alkoholu to zajmijcie się nielegalnymi cudzoziemcami, fikcyjnymi małżeństwami itd.

 • 2015-09-21 18:01:30

  gość: ~AS

  Po pierwsze kolego nic nie zabolało, po drugie nie jestem z nich jak to nazwałeś :) jedyne o co się oburzyłem to to iż co innego jest napisane a co innego komentujesz i to jest sedno sprawy !!! zajmują się tym co do nich też należy inaczej nie robili by tego przecież, a jak już mówiłem to na oficjalnych stronach nie ma tygodnia żeby nie wspominali o SG z Kłodzka i zatrzymaniach cudzoziemców więc najpierw zanim kogoś czymkolwiek będziesz obrzucał i miał pretensje proponuję zweryfikować swoją wiedzę i przedstawiać fakty a nie swoje subiektywne odczucia. Pozdrawiam

 • 2015-09-22 09:57:04

  gość: ~kłodczanin

  ostatnio dodany post

  Jednak jesteś jednym z nich gdyż przeciętny obywatel nie interesuje się takimi rzeczami. Ale co mnie to obchodzi sądzę że ta formacja nie przystaje do dzisiejszych realiów gdyż w większości powiela zadania innych służb mundurowych oraz Izby Celnej. Jak sama nazwa wskazuje Straż Graniczna powinna zajmować się sprawami związanymi z granica w zdecydowanej większości dotyczących nielegalnych imigrantów i przekraczania przez nich naszych granic w innym wypadku na dobrą sprawę powinna zostać włączona do Policji jako jeden z wydziałów realizujących zadania związane z cudzoziemcami i nielegalnymi imigrantami.

REKLAMA


REKLAMA