Express-Miejski.pl

Piast ponownie u siebie, podwójne derby

Nysa liczy na drugie zwycięstwo, Iskra na premierowe fot.: Dawid Broniszewski/nysa.klodzko.pl

Przed nami następna kolejka rozgrywek piłkarskich. Tym razem oczy kibiców będą zwrócone na Kłodzko i Bardo, gdzie dojdzie do wyczekiwanych derbów.

Sprawić niespodzianki
- Mimo że graliśmy z najsłabszym dotychczas zespołem, to zaprezentowaliśmy się beznadziejnie - mówił otwarcie po porażce ze Zjednoczonymi Żarów trener Piasta Karol Ulatowski. Noworudzianie przegrali już trzeci mecz z rzędu, a w perspektywie mają pojedynek z ambitną Pogonią Oleśnicą. Z beniaminkiem, który w ostatnich czterech kolejkach zdobył dziesięć punktów, pokonując między innymi Orkana Szczedrzykowice czy Chrobrego II Głogów i w tabeli jest czwarty. W dodatku pod znakiem zapytania stoi gra bramkarza Dominika Gasińskiego, Marcina Wacławika czy Kamila Kowalskiego. Do dyspozycji powinien być za to Krzysztof Konowalczyk, który wraca po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją mięśnia przywodziciela. - Chcemy w końcu zwyciężyć, ale musimy to poprzeć przede wszystkim niezłą grą - komentuje Karol Ulatowski.

Z równie wymagającym rywalem zmierzy się Orzeł Ząbkowice Śląskie, który po zeszłotygodniowej wygranej z Lotnikiem Jeżów Sudecki pojedzie do Głogowa na spotkanie z drugą drużyną Chrobrego. Chrobry szczególnie groźny jest właśnie na własnym terenie, gdzie wzmocniony zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu odniósł swoje dwa dotychczasowe zwycięstwa. O domowej sile Chrobrego przekonali się na własnej skórze BKS Bobrzanie Bolesławiec i Piast Nowa Ruda.

6. KOLEJKA IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ (12-13.09.):
Sobota
13:00 Sokół Wielka Lipa - Olimpia Kowary Sędziuje: p. Zieliński.
16:00 Granica Bogatynia - AKS Strzegom Sędziuje: p. Hnatkiewicz.
Piast Nowa Ruda - Pogoń Oleśnica Sędziuje: p. Sobol.
Lotnik Jeżów Sudecki - GKS Kobierzyce Sędziuje: p. Dłużniak.
17:00 BKS Bobrzanie Bolesławiec - Polonia Trzebnica Sędziuje: p. Rola.
Niedziela
11:00 Chrobry II Głogów - Orzeł Ząbkowice Śląskie Sędziuje: p. Wieliczko.
14:00 Zjednoczeni Żarów - Włókniarz Mirsk Sędziuje: p. Załęczny.
16:00 Orkan Szczedrzykowice - Bielawianka Bielawa Sędziuje: p. Kasprzyk.

Powrót na stare śmieci
Notujące mizerne stary w rozgrywkach Nysa Kłodzko i Iskra Jaszkowa Dolna zagrają w derbach Kotliny Kłodzkiej. Dla Pawła Adamczyka, a także Rafała Głaska i Michała Stopy będzie to powrót do Kłodzka. Z kolei dla Kamila Krzywdy będzie to debiut w roli szkoleniowca pierwszej drużyny. - To będzie idealny mecz na przełamanie się dla drużyny po ostatnich niepowodzeniach- ocenia Krzywda. Nysa w tym sezonie poległa już trzykrotnie, natomiast Iskra nie znalazła dotąd recepty na zwycięstwo. Ci pierwsi z trzema punktami znajdują się na odległej dwunastej pozycji, a ci drudzy z dwoma oczkami są trzy lokaty niżej. Szansę debiutu być może otrzyma Łukasz Brzeziński. 23-letni bramkarz dołączył do Nysy z Trojana Lądek-Zdrój.

Z kolei z ostatnim pogromcą Nysy Kłodzko, czyli Zdrojem Jedlina-Zdrój będzie rywalizować Polonia Bystrzyca Kłodzka. Polonia, która jak na razie nie zdobyła choćby punktu i jest wyłącznie ich dostarczycielem. - Nie spodziewałem się, że początek sezonu będzie dla nas aż tak trudny - nie ukrywa Wiesław Zalewski, trener Polonii Bystrzyca Kłodzka. Opiekun bystrzyczan ponownie nie będzie mógł skorzystać z Rafała Sołodowczuka, a bardzo możliwe, że także z Damiana Mikołajczyka i Przemysława Grzyba. - Chciałbym w końcu zagrać w optymalnym ustawieniu, ponieważ w Kamieńcu Ząbkowickim było już widać zalążki niezłej gry. Niestety nie wykorzystujemy sytuacji, a potem boleśnie przegrywamy - dodaje Zalewski.

Derbowe starcie Unii
Przewodząca obecnie tabeli Unia Bardo w derbach powiatu ząbkowickiego stanie w szranki z imienniczką ze Złotego Stoku. - To właśnie pojedynki z Unią, a potem z Victorią Świebodzice będą dla nas swoistymi sprawdzianami. Do tej pory wykonaliśmy to, co sobie założyliśmy - tłumaczy Tomasz Zieliński, trener bardzian. Swoich założeń z pewnością nie zrealizowała Unia Złoty Stok, która wygrała dwa pierwsze mecze, a potem niespodziewanie przegrała ze Skalnikiem Czarny Bór i Sudetami Dziećmorowice. - Po awansie do Klasy Okręgowej rywale rozbili nas dwukrotnie różnicą kilku goli. Na pewno będziemy chcieli się zrewanżować za te przegrane. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i pamiętajcie: Kibicem się jest, a nie się bywa - czytamy na profilu facebook'owym Unii Bardo. Pierwszorzędna rekomendacja derbów.

Podtrzymać niezłą passę będzie chciał Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Zawodników Waldemera Tomaszewicza czeka wyjazd do Świdnicy. Z różnych powodów nie zagra jednak czterech zawodników, a w tym istotny dla zespołu Piotr Buczyński.

5. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ (12-13.09.):
Sobota, godz. 16
Nysa Kłodzko - Iskra Jaszkowa Dolna Sędziuje: p. S. Tokarski (Świdnica).
Unia Bardo - Unia Złoty Stok Sędziuje: p. Tutka (Świdnica).
Skalnik Czarny Bór - Victoria Tuszyn Sędziuje: p. Garbowski (Kłodzko).
Sudety Dziećmorowice - Victoria Świebodzice Sędziuje: p. Paszczyk (Kłodzko).
Niedziela, godz. 16
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Zdrój Jedlina-Zdrój Sędziuje: p. B. Tokarski (Świdnica).
LKS Bystrzyca Górna - Grom Witków Sędziuje: p. Biel (Wałbrzych).
LKS Gola Świdnicka - Karolina Jaworzyna Śląska Sędziuje: p. Szempruch (Kłodzko).
Polonia-Stal II Świdnica - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Sędziuje: p. Dorocki (Wałbrzych).

Spadkowicz z wiceliderem
Obiecująco zapowiada się również bój w Szczytnej, gdzie niepokonany jak na razie Hutnik będzie miał za rywala Włókniarza Kudowa-Zdrój. Kudowianie w tym sezonie jeszcze nie wygrali, notując zaledwie trzy remisy i porażkę. - Pierwotnie chcieliśmy walczyć o awans, lecz po odejściach kluczowych zawodników musieliśmy zweryfikować swój cel. Tym samym ten sezon jest dla nas przejściowym, młodzi zawodnicy muszą się ograć - tłumaczy szkoleniowiec Włókniarza Arkadiusz Rychlewski. Z gry definitywnie zrezygnował dotychczasowy kapitan Rafał Potyrała, a ponadto odeszli Maciej Czerna do Cisu Brzeźnica, Marek Tomczak i bramkarz Mateusz Gnojnicki. Jak bywa w takim przypadku, ich miejsce zajęli wyróżniający się juniorzy.

Bez przebywającego na wakacjach Mateusza Trześniowskiego i narzekającego na uraz nogi Krystiana Radziszewskiego będzie musiał sobie radzić lider Orlęta Krosnowice. Podopieczni Kamila Matusika zagrają z Tęczą Ścinawka Dolna. Wciąż nie przegrał także beniaminek LKS Bierkowice. Zawodnicy Piotra Hirchilla zawalczą w Starej Łomnicy z Łomniczanką.

5. KOLEJKA A KLASY (13.09.):
11:00 Orlęta Krosnowice - Tęcza Ścinawka Dolna Sędziuje: p. Gertz (Wałbrzych).
16:00 Inter Ożary - Zamek Gorzanów Sędziuje: p. Rakoczy (Kłodzko).
Kryształ Stronie Śląskie - Cis Brzeźnica Sędziuje: p. Kędra (Wałbrzych).
Łomniczanka Stara Łomnica - LKS Bierkowice Sędziuje: p. Wolak (Kłodzko).
Hutnik Szczytna - Włókniarz Kudowa-Zdrój Sędziuje: p. Krysa (Kłodzko).
Pogoń Duszniki Zdrój - Śnieżnik Domaszków Sędziuje: p. Szylar (Kłodzko).
KS Polanica Zdrój - MLKS Radków Sędziuje: p. Lipka (Kłodzko).
Pauza: Odrodzenie Szalejów Dolny

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA