Express-Miejski.pl

Nowy zakład produkcyjny oficjalnie otwarty

Otwarcie fabryki Kayser w Jaszkowej Dolnej fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 września w Jaszkowej Dolnej przy ul. Przemysłowej 3 uroczyście otwarto nowy zakład produkcyjny Kayser Automotive Systems Kłodzko Sp. z o.o.

W czerwcu, firma kupiła od WSSE blisko 3 hektary ziemi wraz z wybudowaną przez WSSE halą przemysłową w Jaszkowej Dolnej w gminie Kłodzko. Podczas uroczystego otwarcia zakładu gośćmi byli m.in. wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska czy wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa.

Kayser Automotive Systems GmbH to niemiecki koncern produkujący części i komponenty do samochodów takich marek jak m. in. Audi, Volkswagen, Volvo, czy Porsche. Posiada fabryki w Niemczech, Hiszpanii, Węgrzech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Chinach. W 1999 roku otworzył pierwszy zakład w Polsce, w Batorowie pod Poznaniem.

Podczas otwarcia zakładu w Jaszkowej Dolnej uczestnicy mieli okazję zobaczyć na przykładzie dwóch samochodów, gdzie znajdują się części samochodowe produkowane w tym zakładzie. W zakładzie prace może znaleźć ponad sto osób.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA