Express-Miejski.pl

Piszko odpowiada: Kłodzko nie zapłaci odszkodowania

Burmistrz Kłodzka zareagował w sprawie decyzji Generalnego Konserwatora Zabytków fot.: UM Kłodzko

Na konferencji prasowej burmistrz Kłodzka Michał Piszko wraz z adwokatem Marcinem Trzeciakiem odniósł się wycinki drzew na forcie Owcza Góra. 

W połowie sierpnia Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał pod rygorem kar administracyjnych wstrzymanie trzebieży i prac prowadzonych na Owczej Górze. - Potwierdziło się, że podejmując decyzję o wypowiedzeniu umowy firmie Wadex Invest Sp. z o.o. miałem do tego podstawy i działem zgodnie z prawem, a co najważniejsze w interesie miasta - mówił wówczas Michał Piszko. Decyzja jednak została zaskarżona przez inwestora spółkę Wadex Invest, a Generalny Konserwator Zabytków przychylił się do odwołania i umorzył postępowanie w pierwszej instancji. Delegatura wojewódzka wydała bowiem dwie decyzje, a nie cztery jak powinna. Dla miasta oznacza to, że zawiadomienie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest nieprawidłowe. - Skoro pogarszany jest stan dzierżawy, to miasto jako wydzierżawiający może wypowiedzieć taką umowę w trybie natychmiastowym. Tak też postąpiłem, a ponadto złożyłem zawiadomienie do prokuratury. Prowadzone są dwa śledztwa, jedno w Dzierżoniowie, a drugie w Kłodzku - komentuje włodarz miasta.

Poza tym postanowienie o wstrzymaniu prac była bezprawne, gdyż wydano je na podstawie ustawy o ochronie zabytków, a nie o ochronie przyrody. Na celowo zwołanej konferencji prasowej Michał Piszko wraz z adwokatem Marcinem Trzeciakiem nie chcieli odnieść się do werdyktu Generalnego Konserwatora Zabytków. Piszko dodał jednak, iż miasto nie zamierza zapłacić odszkodowania w wysokości dziesięciu milionów złotych, a kolejne roszczenia będą uznawane za próbę wyłudzenia.

Maciej Pawłowski

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Piszko odpowiada: Kłodzko nie zapłaci odszkodowania

  2015-09-09 13:38:30

  Maciej Pawłowski

  Na konferencji prasowej burmistrz Kłodzka Michał Piszko wraz z adwokatem Marcinem Trzeciakiem odniósł się wycinki drzew na forcie Owcza Góra. 

 • 2015-09-09 16:40:17

  gość: ~gosia

  Nie ośmieszaj siebie i nas mieszkańców, burmistrzu. Przyznaj, że popełniłeś błąd i lepiej idź na ugodę z tą firmą, żebyśmy unikneli milionowych odszkodowań.

 • 2015-09-10 10:17:09

  gość: ~mark

  to nie Piszko decydować będzie o wypłacie odszkodowania tylko sąd a jak na razie wygląda na to że dał d..y ale i tak zapłacą kłodczanie nie Piszko

 • 2015-09-10 13:21:10

  gość: ~ZŁY MIESZKANIEC

  ostatnio dodany post

  A TERAZ CO Z TYM DRZEWEM WYCIĘTYM SIĘ DZIEJE I CO Z TYM FORTEM A TAKI ŚWIETNY PLAN TA FIRMA ZAPROPONOWAŁA RĘCE OPADAJĄ SZKODA SŁÓW I KTO TAM UPORZĄDKUJE TO MIEJSCE GDZIE PONOĆ OD DAWNA KOCZUJĄ ŻULE NO CHYBA ŻE O TO CHODZIŁO . PROSZĘ ZABEZPIECZYĆ FORT JAKO ZABYTEK BO PAN WIECZNIE NIE BĘDZIE BURMISTRZEM A TAM ZOSTANIE BAŁAGAN I NISZCZENIE W DALSZYM CIĄGU SMUTNE NIEPRZYJAZNE MIEJSCE !

REKLAMA


REKLAMA