Porażki Piasta i Nysy, protest Pogoni

Radość Zjednoczonych po trafieniu Kloca fot.: Zjednoczeni Żarów

Nie przełamał się Piast Nowa Ruda, wygrać nie zdołały Nysa, Iskra i Polonia Bystrzyca Kłodzka. Boisko przed czasem opuściła Pogoń Duszniki-Zdrój.

Fatalny Piast, zwycięski Orzeł
- Na mecz ze Zjednoczonymi przewiduję pewne roszady w wyjściowym składzie - zapowiadał trener Piasta Karol Ulatowski. Od początku rozpoczęli Daniel Sekuła i Łukasz Tracz, którzy zastąpili kontuzjowanego Krzysztofa Konowalczyka oraz Marcina Wacławika. Zmiany jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W 21. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie, gdy akcję duetu Adam Łagiewka-Krzysztof Goździejewski wykończył Przemysław Kloc. Po przerwie Zjednoczeni dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 69. minucie strzałem w okienko popisał się Goździejewski, a sześć minut później rezultat ustalił Kołodziej. - Mimo że graliśmy z najsłabszym dotychczas zespołem, to zaprezentowaliśmy się beznadziejnie. Nie stanowiliśmy żadnej zapory, każde wyjście przeciwnika było dla nas zagrożeniem, przegrywaliśmy pojedynki indywidualne, zbyt długo prowadziliśmy piłkę. Wynik nie jest przypadkowy, a mógł być wyższy - ocenił zmartwiony Karol Ulatowski. Piast w tabeli jest dwunasty.

W końcu udało się wygrać Orłowi Ząbkowice Śląskie, który po trzech spotkań bez zwycięstwa pokonała 2:1 Lotnika Jeżów Sudecki. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli jednak zawodnicy beniaminka. Tuż przed przerwą bramkę zdobył Gurgul. Druga połowa należała już do ząbkowiczan. Tuż po rozpoczęciu do wyrównania doprowadził Szydziak, w 82. minucie trzy punkty zapewnił Kuska. - Musieliśmy mocno mobilizować się w przerwie. Wygraliśmy, ale o stylu musimy jak najszybciej zapomnieć - powiedział trener Orła Arkadiusz Albrecht. Orzeł z dorobkiem ośmiu punktów jest w tabeli siódmy.

Rozbita Nysa, oczko Iskry
Nysa przegrała po raz trzeci w tym sezonie. Teraz uległa 0:4 Zdrojowi Jedlina-Zdrój. - Do straty bramki gospodarze nie istnieli. Świetnych okazji nie wykorzystali jednak Pierzchalski i Cebulski. O porażce po raz kolejny zadecydowały szkolne błędy - powiedział Edward Małek, dla którego było to ostatnie spotkanie w roli trenera Nysy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Nysie, a katem okazał się przede wszystkim Piotr Kałoń, który zaliczył hat-tricka. W dalszym ciągu wygrać nie może Iskra Jaszkowa Dolna. Podopieczni Pawła Adamczyka, mimo że dwukrotnie prowadzili, tylko zremisowali 2:2 z LKS-em Gola Świdnicka. - Choć oczekiwaliśmy lepszych rezultatów, to jestem dobrej myśli. Sądzę, że potrzebujemy zwycięstwa na przełamanie, a wtedy nabierzemy pewności siebie. Jestem przekonany, że to kwestia czasu - mówi Paweł Adamczyk.

Unia deklasuje, Zamek po raz trzeci
Po raz trzeci wysoko wygrała Unia Bardo. Zespół Tomasza Zielińskiego rozbił 6:2 Grom Witków. - Powinniśmy rozstrzygnąć mecz w pierwszej połowie, ale szwankowała skuteczność, czym podaliśmy rywalowi pomocną dłoń. W drugiej połowie podkręciliśmy już tempo i gospodarze byli bezradni - ocenił Tomasz Zieliński. Kolejne dwa gole strzelił Łukasz Idzi. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Gracze Waldemara Tomaszewicza pokonali 4:1 Polonię Bystrzyca Kłodzka, która ugrzęzła na dnie. - Uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Mamy dziewięć punktów po czterech kolejkach i to mnie niezmiernie cieszy. Cel jednak pozostaje niezmienny i jest nim utrzymanie. Cieszy mnie również fakt, że świetnie sobie radzi nasza młodzież - podsumował opiekun Zamka. Dwie bramki zdobył bowiem 19-letni Dawid Chamerski. Do dużej niespodzianki doszło w Złotym Stoku. Tam Unia przegrała 1:2 z nowicjuszem z Dziećmorowic.

Grom Witków - Unia Bardo 2:6
Zdrój Jedlina-Zdrój - Nysa Kłodzko 4:0
Iskra Jaszkowa Dolna - LKS Gola Świdnicka 2:2
Karolina Jaworzyna Śląska - LKS Bystrzyca Górna
Unia Złoty Stok - Sudety Dziećmorowice 1:3
Victoria Świebodzice - Skalnik Czarny Bór mecz przerwany w 60. minucie przy stanie 3:0 z powodu zejścia z murawy zawodników gości/uznano wynik z boiska
Victoria Tuszyn - Polonia-Stal II Świdnica 1:3
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Polonia Bystrzyca Kłodzka 4:1

Samodzielne Orlęta, protest Pogoni
Orlęta Krosnowice pokonały Śnieżnika Domaszków i samodzielnie przewodzą tabeli. - W pierwszej połowie zagraliśmy doskonale, stąd nasze wysokie prowadzenie. Niestety później wkradło się nasze szeregi rozluźnienie i gospodarze doszli do słowa - powiedział trener Orląt Kamil Matusik. W ciągu dwunastu minut pierwszej połowy Orlęta zdobyły trzy bramki i wydawało się, że zwycięstwo mają w kieszeni. Wprost przeciwnie, gdyż Śnieżnik zdołał strzelić dwa gole i walczył o wyrównanie. Wówczas wygraną Orląt przypieczętował Arkadiusz Pławiak. Zaledwie osiemnaście minut trwał pojedynek w Radkowie, gdzie MLKS mierzył się z Pogonią Duszniki-Zdrój. Wtedy goście zeszli z boiska przy stanie 1:0 w proteście na decyzje sędziowskie. Nie ulega wątpliwości, że mecz znajdzie swój koniec na Wydziale Dyscypliny OZPN Wałbrzych.

Zamek Gorzanów - KS Polanica-Zdrój 2:2
Śnieżnik Domaszków - Orlęta Krosnowice 2:4
MLKS Radków - Pogoń Duszniki-Zdrój goście zeszli z boiska po 18. minutach przy stanie 1:0 w proteście na decyzje sędziowskie
Tęcza Ścinawka Dolna - Odrodzenie Szalejów Dolny 3:2
Włókniarz Kudowa-Zdrój - Łomniczanka Stara Łomnica 2:2
LKS Bierkowice - Kryształ Stronie Śląskie 1:1
Cis Brzeźnica - Inter Ożary 1:0