Express-Miejski.pl

Nysa Kłodzko bez trenera. Następcą Kamil Krzywda

Edward Małek opuszcza Nysę fot.: Dawid Broniszewski/nysa.klodzko.pl

Niecałe dwa miesiące trwała przygoda Edwarda Małka z Nysą Kłodzko. Nowym trenerem został Kamil Krzywda, dotąd prowadzący drużyny młodzieżowe.

Edward Małek rozpoczął pracę w Kłodzku na początku lipca, przejmując schedę po Pawle Adamczyku. - Moją decyzję uzależniłem od ustaleń zawodników, a większość z nich potwierdziła, że chce zostać w klubie - mówił wówczas trener Małek. Szkoleniowiec stracił jednak kręgosłup zespołu. Do Piasta Nowa Ruda odeszli Krzysztof Konowalczyk, Łukasz Tracz, Michał Wojtal i Kamil Kowalski, z kolei Rafał Głasek i Michał Stopa wybrali Iskrę Jaszkowa Dolna. Drużynę uzupełnili Konrad Sadliński i Karol Zimny z Trojana Lądka-Zdroju, Marek Słomka z Odrodzenia Szalejów Dolny, a także Marcin Skarbiński i Radosław Macura z Sudetów Międzylesie.

Całkiem odmieniona Nysa źle weszła sezon. W czterech kolejkach zespół zdobył tylko trzy punkty, pokonując 3:1 beniaminka Victorię Tuszyn. W pozostałych meczach Nysa przegrała 0:1 z Victorią Świebodzice, 0:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, a czarę goryczy przelała porażka 0:4 ze Zdrojem Jedlina-Zdrój. - Do straty bramki gospodarze nie istnieli. Świetnych okazji nie wykorzystali jednak Pierzchalski i Cebulski. O porażce po raz kolejny zadecydowały szkolne błędy, które dały mi do myślenia. Odchodzę na początku sezonu, w momencie, gdy rozgrywki dopiero ruszają. Wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że to będzie najwłaściwsza decyzja - powiedział Edward Małek, który nie chce zdradzać przyczyn odejścia. - Z zarządem praca układała się doskonale i rozstajemy się w zgodzie - kontynuuje doświadczony trener, który zapytany, czy problem leży po stronie drużyny, odpowiada: Zabawię się w dyplomatę. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.

Małka zastąpił Kamil Krzywda, dla którego będzie to debiut w roli szkoleniowca pierwszego zespołu. - Byłem mile zaskoczony, że moja osoba była brana pod uwagę przy objęciu pierwszego zespołu. Gdy zarząd klubu podjął decyzję, to nie zastanawiałem się ani przez moment - powiedział Krzywda. Asystentem Krzywdy został doświadczony Daniel Horka.

Maciej Pawłowski

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nysa Kłodzko bez trenera. Następcą Kamil Krzywda

  2015-09-05 21:17:24

  Maciej Pawłowski

  Niecałe dwa miesiące trwała przygoda Edwarda Małka z Nysą Kłodzko. Nowym trenerem został Kamil Krzywda, dotąd prowadzący drużyny młodzieżowe.

 • 2015-09-06 13:02:44

  gość: ~kibic

  Nysa tonie, kolejna kolejka i w 4 spotkaniach ( seniorzy i młodzież zero punktów) i jeszcze juniorzy strzelają sobie 3 samobóje. A trener Krzywda to chyba za wczesnie otrzymuje taką nominację?. Panie prezesie Bachmatiuk w ciemnych barwach to widzę.

 • 2015-09-06 13:06:54

  gość: ~obserwator

  ostatnio dodany post

  Skoro Krzywda został trenerem pierwszej drużyny, to jednocześnie zarząd powinien go odciążyć z prowadzenia drużyn młodzieżowych. W obecnej sytuacji nie jest w stanie w pełni poświęcić się pracy w seniorach. Albo w 100 proc. albo w ogóle.

REKLAMA


REKLAMA