Express-Miejski.pl

Piast o przełamanie, Iskra z Polonią o pierwsze zwycięstwa

W Krosnowicach liczą na czwarte zwycięstwo z rzędu fot.: Orlęta Krosnowice

Piast Nowa Ruda nosi się zamiarem przełamania po dwóch kolejnych porażkach. Tożsame plany snują Iskra Jaszkowa Dolna i Polonia Bystrzyca Kłodzka.

Spragnieni czwartoligowcy
Po dwóch zwycięstwach na początek przyszły dwie porażki. Piast przegrał kolejno 1:2 z Lotnikiem Jeżów Sudecki i 0:3 z Chrobrym II Głogów, a teraz podejmie Zjednoczonych Żarów. Zjednoczonych, którzy w zeszłym sezonie nie zdołali się utrzymać, ale ze względu na wycofanie się LZS-u Stary Śleszów ostatecznie pozostali w rozgrywkach IV ligi. Co więcej, podopieczni Adama Łagiewski nieźle rozpoczęli sezon, bo zdobyli już siedem punktów.  - Przewiduję pewne roszady w wyjściowym składzie - mówi trener Piasta Karol Ulatowski. Tym bardziej że zabraknie podstawowego dotychczas prawego obrońcy Krzysztofa Konowalczyka, którego z gry wyeliminowała kontuzja mięśnia przywodziciela. Nieobecny będzie również Dominik Stasiński. - Uważam, że są to zespoły na równym poziomie i będą decydowały detale - tłumaczy Ulatowski.

Natomiast od trzech spotkań wygrać nie jest w stanie Orzeł Ząbkowice Śląskie. Gracze Arkadiusza Albrechta zainkasowali trzy punkty tylko na inaugurację, gdy pokonali 2:0 Granicę Bogatynia. Następnie przegrali 1:2 z Sokołem Wielka Lipa oraz zremisowali 1:1 z Orkanem Szczedrzykowice i bezbramkowo z BKS-em Bobrzanie Bolesławiec. Z dorobkiem czterech punktów Orzeł zajmuje dziewiąte miejsce, a ich kolejnym przeciwnikiem będzie Lotnik Jeżów Sudecki.

5. KOLEJKA IV DOLNOŚLĄSKIEJ (5-6.09.):
Sobota, godz. 16
Piast Nowa Ruda - Zjednoczeni Żarów Sędziuje: p. Łuniewski.
Pogoń Oleśnica - Chrobry II Głogów Sędziuje: p. Bartoś.
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Lotnik Jeżów Sudecki Sędziuje: p. Tomalski.
GKS Kobierzyce - BKS Bobrzanie Bolesławiec Sędziuje: p. Kubik.
Bielawianka Bielawa - Sokół Wielka Lipa Sędziuje: p. Socha.
17:00 Polonia Trzebnica - Orkan Szczedrzykowice Sędziuje: p. Faryniarz.
Olimpia Kowary - Granica Bogatynia Sędziuje: p. Sylwestrzak.
Niedziela, godz. 16
AKS Strzegom - Włókniarz Mirsk Sędziuje: p. Karasewicz.

Nysa bez armat, Iskra bez wygranej
- Z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy na porażkę - powiedział po porażce z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki Edward Małek, trener Nysy. Przeobrażona Nysa kiepsko rozpoczęła sezon, bo dwukrotnie przegrała na własnym boisku, a wygrała wyłącznie z nowicjuszem z Tuszyna. Tym razem jednak szkoleniowiec kłodzczan będzie miał większe pole manewru, gdyż do gry wracają Konrad Sadliński, Karol Zimny oraz Tomasz Pierzchalski, który nie odszedł do ząbkowickiego Orła.

Wciąż bez wygranej pozostaje Iskra Jaszkowa Dolna, która z dorobkiem zaledwie jednego oczka znajduje się na piętnastym miejscu. Pomimo mizernych rezultatów do gry wrócili Łukasza Gargała i Mateusz Uroda, którzy w spotkaniu ze Zrywem powinni być do dyspozycji Pawła Adamczyka. Wracają również Michał Stopa i Dariusz Bugajski.

Spotkania z beniaminkami
Wszystkie zespoły z powiatu ząbkowickiego będą rywalizować z zespołami, które dopiero co awansowały. I tak Unia Bardo zagra w Witkowie z Gromem, Unia Złoty Stok będzie zmagać się z Sudetami Dziećmorowice, natomiast Zamek Kamieniec Ząbkowicki podejmie Polonię Bystrzyca Kłodzka. Świetne nastroje panują w Bardzie. Unia zdobyła już siedem punktów i obecnie jest wiceliderem. - Niestety kuleje gra w defensywie. W każdym meczu traciliśmy bramki. Czekam jednak na powrót dwóch podstawowych zawodników, tak abyśmy mogli zagrać w optymalnym ustawieniu - wyjaśnia trener bardzian Tomasz Zieliński. Największe straty Unia poniosła w Dziećmorowicach. Padł tam hokejowy rezultat 9:5 dla unitów.

Na fali wznoszącej jest także Zamek. Podopieczni Waldemara Tomaszewica przegrali w pierwszej kolejce z LKS-em Bystrzyca Górna, ale ostatnio ograli Zryw Gola Świdnicka i Nysę Kłodzko. Dołuje natomiast ich niedzielny rywal, czyli Polonia Bystrzyca Kłodzka. Dotąd Polonia przegrała wszystkie trzy spotkania. - Nie załamujemy się, choć z Victorią Tuszyn liczyłem na jakieś punkty. Futbol jednak bywa czasami niesprawiedliwy - ocenia opiekun bystrzyczan Wiesław Zalewski. Przeciwko Zamkowi raczej nie zagra Rafał Sołodowczuku. Z kolei w obwodzie powinien być Daniel Potrząsaj, jeden z letnich nabytków.

4. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ (5-6.09.):
Sobota, godz. 16
Grom Witków - Unia Bardo Sędziuje: p. Makowski (Wałbrzych).
Zdrój Jedlina-Zdrój - Nysa Kłodzko Sędziuje: p. Kochanowski (Świdnica).
Iskra Jaszkowa Dolna - Zryw Gola Świdnicka Sędziuje: p. B. Nerlo (Wałbrzych).
Karolina Jaworzyna Śląska - LKS Bystrzyca Górna Sędziuje: p. Tworzydło (Świdnica).
Niedziela, godz. 16
Unia Złoty Stok - Sudety Dziećmorowice Sędziuje: p. Teklak (Świdnica).
Victoria Świebodzice - Skalnik Czarny Bór Sędziuje: p. Szylar (Kłodzko).
Victoria Tuszyn - Polonia-Stal II Świdnica Sędziuje: p. Szempruch (Kłodzko).
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Polonia Bystrzyca Kłodzka Sędziuje: p. Paszczyk (Kłodzko).

Szlagier w Domaszkowie, pauza lidera
Do arcyciekawego starcia dojdzie w Domaszkowie, gdzie będący po dwóch porażkach Śnieżnik zagra z wiceliderem Orlątami Krosnowice. - Zanotowaliśmy bardzo dobry start, lecz martwi mnie styl tych zwycięstw - mówi trener Orląt Kamil Matusik. W razie braku porażki jego zespoł będzie dzierżył palmę pierwszeństwa, a to z uwagi na pauzę lidera Hutnika Szczytna. Pozostający bez punktów Łomniczanka Stara Łomnica, Zamek Gorzanów i MLKS Radków stoją przed trudnymi zadaniami. Łomniczankę czeka pojedynek z Włókniarzem, Zamka z KS-em Polanica, z kolei MLKS zagra z Pogonią Duszniki-Zdrój.

4. KOLEJKA A KLASY (6.09.):
11:00 Zamek Gorzanów - KS Polanica-Zdrój Sędziuje: p. Kornatowski (Kłodzko).
Śnieżnik Domaszków - Orlęta Krosnowice Sędziuje: p. Kubik (Kłodzko).
16:00 MLKS Radków - Pogoń Duszniki-Zdrój Sędziuje: p. Żuk (Świdnica).
Tęcza Ścinawka Dolna - Odrodzenie Szalejów Dolny Sędziuje: p. Biel (Wałbrzych).
Włókniarz Kudowa-Zdrój - Łomniczanka Stara Łomnica Sędziuje: p. Rajca (Wałbrzych).
LKS Bierkowice - Kryształ Stronie Śląskie Sędziuje: p. Kucharski (Świdnica).
Cis Brzeźnica - Inter Ożary Sędziuje: p. Majchrzak (Świdnica).
Pauza: Hutnik Szczytna

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA