Express-Miejski.pl

Piast z rezerwami Chrobrego, Polonia o pierwsze punkty

Polonia Bystrzyca Kłodzka liczy na pierwsze punkty fot.: Sara Jasińska/poloniabystrzyca.com

Tylko dwa dni przerwy ma Piast Nowa Ruda, który zagra w Głogowie z rezerwami Chrobrego. Na premierowe punkty liczą w Bystrzycy Kłodzkiej.

Daleki wyjazd Piasta, przełożony Orzeł
W środę Piast poniósł pierwszą porażkę, przegrywając 1:2 z innym beniaminkiem Lotnikiem Jeżów Sudecki. Podopieczni Karola Ulatowskiego nie mają jednak zbyt wielu chwil na rozpamiętywanie, bo najpierw czeka ich blisko trzygodzinna podróż do Głogowa, a następnie spotkanie z drugą drużyną Chrobrego. - Trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat rywala, bo nie wiem ilu zawodników z pierwszej drużyny zasili rezerwy - mówi trener noworudzian. W wyjściowym składzie Piasta mogą nastąpić zmiany, gdyż na ból pleców narzekają Dawid Kęska i Marcin Wacławik, a dyskomfort w pachwinie odczuwa Kamil Kowalski. - Nie jestem zwolennikiem środowych kolejek, bo raz jest to duże wyzwanie logistyczne, zwłaszcza dla tych zespołów, które muszą dojechać, a dwa zawodnicy potem są przemęczeni - wyjaśnia Ulatowski, który nie będzie miał już do dyspozycji Grzegorza Szczudłowskiego i Jacka Bali. Szczudłowski najbliższe pół roku spędzi w Iskrze Jaszkowa Dolna, a Bala w Nysie Kłodzko. - Chciałem żeby obaj mieli możliwość gry, więc wspólnie doszliśmy do wniosku, że wypożyczenie będzie dla nich najbardziej korzystne - mówi szkoleniowiec Piasta, który z sześcioma punktami jest w tabeli szósty.

Z kolei więcej czasu na regenerację ma Orzeł Ząbkowice Śląskie. Ich pojedynek z zamykającym tabelę BKS-em Bobrzanie Bolesławiec został przełożony na środę, 2 września. Orzeł z dorobkiem czterech oczek plasuje się na ósmej pozycji.

4. KOLEJKA IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ (29-30.08.):
Sobota
11:00 Chrobry II Głogów - Piast Nowa Ruda Sędziuje: p. Sobol.
17:00 Włókniarz Mirsk - Olimpia Kowary Sędziuje: p. Socha.
Granica Bogatynia - Bielawianka Bielawa Sędziuje: p. Załęczny.
Niedziela
11:00 Lotnik Jeżów Sudecki - Pogoń Oleśnica Sędziuje: p. Grabowski.
13:00 Sokół Wielka Lipa - Polonia Trzebnica Sędziuje: p. Hnatkiewicz.
17:00 Zjednoczeni Żarów - AKS Strzegom Sędziuje: p. Czukiewski.
Orkan Szczedrzykowice - GKS Kobierzyce Sędziuje: p. Żuk.
2.09. BKS Bobrzanie Bolesławiec - Orzeł Ząbkowice Śląskie Sędziuje: p. Kucharczyk.

Niełatwe zadanie Iskry, Polonia o premierowe punkty
Po raz pierwszy w tym sezonie wyjeżdża Iskra Jaszkowa Dolna, która po dwóch spotkaniach na własnym boisku, stanie w szranki z LKS-em Bystrzyca Górna. Dotychczas LKS zdobył pełną pulę, natomiast Iskra jeden punkt. - Bystrzyca Górna to zawsze trudny teren, nawet dla najlepszych drużyn. Postaramy się zrobić niespodziankę i wywieźć z tego trudnego terenu punkty - zapowiada opiekun Iskry Paweł Adamczyk. O punkty będzie tym trudniej, że w Iskrze z powodów osobistych zabraknie Michała Stopy i Dariusza Bugajskiego, a pod znakiem zapytania stoi wystep Wojciecha Galińskiego. Do gry będzie gotowy z kolei Grzegorz Szczudłowski, który jesień spędzi w Jaszkowej Dolnej i wracający z zagranicy Łukasz Szpakowicz.

Boleśnie wita się z Klasą Okręgową Polonia Bystrzyca Kłodzka, która dotąd przegrała oba mecze, straciła aż dziewięć bramek i znajduje się na ostatnim, szesnatym miejscu w tabeli. - Mimo dwóch porażek nie załamujemy się, gdyż rywalizowaliśmy z zespołami, które aspirują do walki o awans - komentuje trener Polonii Wiesław Zalewski. Jego zespół uległ 0:3 Unii Złoty Stok i 0:6 Victorii Świebodzice, a teraz rywalem będzie inny beniaminek Victoria Tuszyn, który również oba mecze przegrał. - Nie ulega wątpliwości, że zarówno mój zespół, jak i Victoria będą zdeterminowane, aby zdobyć pierwsze punkty - kontynuuje Zalewski. Ułatwić to zadanie Mateusz Grudzień, który wrócił z wakacji. W zeszłym sezonie Grudzień zdobył na boiskach A Klasy 33 bramki. - Będą miał większe pola manewru związane z grą młodzieżowców - dodaje opiekun bystrzyczan. Wypada jednak środkowy obrońca Damian Mikołajczyk, a niepewny jest udział Przemysława Grzyba i Macieja Woźniaka.

Unia z nowicjuszem, Zamek zagra z Nysą
- Mam nadzieję, że zakończymy rozgrywki co najmniej w czołowej piątce - nakreśla cel trener Unii Bardo Tomasz Zieliński. Przed zespołem Zielińskiego wyjazd w nieznane, bo do beniaminka z Dziećmorowic. Jak na razie Sudety zdobył trzy oczka, na dzień dobry pokonując 4:0 Skalnika Czarny Bór. Mniej szczęścia mieli w Witkowie, gdzie przegrali 1:4. Punkt więcej ma Unia, która zremisowała 1:1 z Polonią-Stalą II Świdnica i pokonała 5:1 wspomnianego już Skalnika. Od początku może zagrać Krzysztof Pietrzykowski, znany z występów w Lechii Dzierżoniów czy Polonii/Sparcie Świdnica.

W poprzedniej kolejce Nysa Kłodzko pokonała 3:1 Victorię Tuszyn, natomiast Zamek Kamieniec Ząbkowicki identycznym rezultatem ograł Zryw Gola Świdnicka. - Zwycięstwo ze Zrywem uskrzydliło nas. Jesteśmy pewni swoich możliwości. Dlatego też każdy inny wynik aniżeli zwycięstwo w Kłodzku nie będzie nas satysfakcjonowało - mówi pewny siebie Damian Węglarz. Trener Zamka Waldemar Tomaszewicz będzie miał do swojej dyspozycji Mateusza Zapotocznego i Piotra Burczaka, którzy ostatnio byli kontuzjowani, a także bramkarzy Arkadiusza Sadowskiego oraz Pawła Lisa.

3. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ (29-30.08.):
Sobota, godz. 17
Karolina Jaworzyna Śląska - Grom Witków Sędziuje: p. Rurański (Kłodzko).
Skalnik Czarny Bór - Unia Złoty Stok Sędziuje: p. Tworzydło (Świdnica).
Sudety Dziećmorowice - Unia Bardo Sędziuje: p. S. Tokarski (Świdnica).
Niedziela
11:00
Zryw Gola Świdnicka - Zdrój Jedlina-Zdrój Sędziuje: p. Aksamit (Kłodzko).
17:00 LKS Bystrzyca Górna - Iskra Jaszkowa Dolna Sędziuje: p. B. Nerlo (Wałbrzych).
Nysa Kłodzko - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Sędziuje: p. Miętkiewicz (Świdnica).
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Victoria Tuszyn Sędziuje: p. K. Nerlo (Wałbrzych).
Polonia-Stal II Świdnica - Victoria Świebodzice Sędziuje: p. Hupało (Kłodzko).

Zdrojowe derby, pauza Łomniczanki
Bardzo ciekawie zapowiada się potyczka w Dusznikach-Zdroju. Tam miejscowa Pogoń podejmie w derbach KS Polanica-Zdrój. Oba zespoły mają na swoim koncie po trzy punkty. Zespołowi Pogoni nie pomogą jednak Krzysztof Maciejczyk, Tomasz Lewandowski, Piotr Drozdowski, Marco Tysiak, Bartholomaus Wilczyński i Emil Kania. Równie interesująco powinno być w Ożarach, gdzie Inter będzie rywalizował z LKS-em Bierkowice. Z LKS-em, który zanotował świetny początek, bo w dwóch meczach zdobył sześć punktów. - Bardzo cenne zwycięstwa na początek, a cieszy mnie także świetna dyspozycja Pawła Milewskiego, który strzelił już trzy gole - ocenia Piotr Hirchill, grający trener LKS-u. Do beniaminka ma dołączyć jeszcze bramkarz Marcin Juszczyk, broniący w przeszłości w Iskrze Jaszkowa Dolna i Piaście Nowa Ruda.

Wobec wycofania się z rozgrywek Trojana Lądek-Zdrój, w tej kolejce będzie pauzowała Łomniczanka.

3. KOLEJKA A KLASY (30.08.):
11:00 Odrodzenie Szalejów Dolny - Śnieżnik Domaszków Sędziuje: p. Szempruch (Kłodzko).
Orlęta Krosnowice - MLKS Radków Sędziuje: p. Teklak (Świdnica).
17:00 Cis Brzeźnica - Zamek Gorzanów Sędziuje: p. Zieniewicz (Świdnica).
Inter Ożary - LKS Bierkowice Sędziuje: p. Kornatowski (Kłodzko).
Kryształ Stronie Śląskie - Włókniarz Kudowa-Zdrój Sędziuje: p. Kudryński (Kłodzko).
Hutnik Szczytna - Tęcza Ścinawka Dolna Sędziuje: p. Wolak (Kłodzko).
Pogoń Duszniki-Zdrój - KS Polanica-Zdrój Sędziuje: p. Krysa (Kłodzko).
Pauza: Łomniczanka Stara Łomnica

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA