Piłkarska środa. Remis Orła, pierwsza porażka Piasta

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nabierają rozpędu rozgrywki IV ligi dolnośląskiej. W środę rozegrano już trzecią kolejkę, w której nasze zespoły zdobyły zaledwie jeden punkt.

Oczko do swojego dorobku dopisał Orzeł Ząbkowice Śląskie, który zremisował 1:1 z Orkanem Szczedrzykowice. Rezultat został ustalony już do przerwy, a bramkę dla Orła zdobył Kamil Olejarnik. Z kolei Piast Nowa Ruda przegrał 1:2 z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Przyjezdni wyszli na prowadzenie już w 9. minucie, gdy nieporozumienie Dominika Gasińskiego z Arturem Osickim wykorzystał Mateusz Dregan. - Mimo wielu niewykorzystanych sytuacji, uważam, że w dużej mierze negatywnie na mój zespół wpłynęła sytuacja z rzutem wolnym, gdy sędziowie nie uznali prawidłowo zdobytej bramki przez Dawida Kęskę. Ponadto odebrali chłopakowi bramkę życia - mówi rozgoryczony Karol Ulatowski. W 38. minucie Kęska uderzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki gości, lecz sędzia Sarżyński po konsultacji ze swoim asystentem nie uznał gola z powodu spalonego. - Sędziowie to źle zinterpretowali, bo bramkarzowi gości nikt nie przeszkadzał w interwencji. Przyznał to także obserwator - dodaje trener Piasta. Wcześniej bliscy wyrównania byli Kamil Kowalski, Łukasz Kamiński czy Jacek Cebulski.

Podopieczni Karola Ulatowskiego dopięli swego w 73. minucie. Wówczas dośrodkowanie aktywnego Cebulskiego niefortunnie przeciął Tomasz Madej. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Filip Pieńkowski ograł na prawej stronie Kęskę i idealnie dośrodkował na głowę Juliana Rudnickiego, który z bliskiej odległości pokonał Gasińskiego. - Zbyt łatwo dopuściliśmy do dośrodkowania, co poskutkowało stratą bramką. Żal tym większy, że prowadziliśmy grę, ale tym razem to nam zabrakło szczęścia. Nie podłamujemy się jednak, bo kolejny mecz już w sobotę - reasumuje Karol Ulatowski, którego Piast z sześcioma punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w tabeli. Orzeł natomiast z czterema jest ósmy.

***

W zaległym meczu 1. kolejki Klasy Okręgowej Karolina Jaworzyna Śląska bezramkowo zremisowała ze Zdrojem Jedlina-Zdrój.