Express-Miejski.pl

Street Workout w Nowej Rudzie już otwarty

W Nowej Rudzie powstał Street Workout fot.: UM Nowa Ruda

Street Workout jest coraz popularniejszą formą aktywności. Dostrzeżono to także w Nowej Rudzie, gdzie właśnie powstał zestaw do ćwiczeń.

- Street Workout to kolejna inwestycja w noworudzką młodzież - mówi burmistrz Tomasz Kiliński, który otworzył park wraz z radnymi miejskim i gospodarzem obiektu Wojciechem Kołodziejem. Wartość inwestycji wyniosła 45 tysięcy złotych. - Poza tym w każdej części Nowej Rudy znajduje się siłowania zewnętrzna, więc systematycznie powiększamy miejską infrastrukturę rekreacyjną. Nie jest to ostatni obiekt tego typu i w przyszłości planujemy uruchomienie kolejnych - podsumowuje włodarz.

Swojego zadowolenia nie ukrywa również dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Wojciech Kołodziej. - Ten plac jest uzupełnieniem nowo powstałej siłowni zewnętrznej, a kultura fizyczna będzie splatała się z ofertą MOK-u. Docierały do nas głosy młodzieży o konieczności utworzenia takiego miejsca, czemu władze miasta oraz radni wyszli naprzeciw - mówi.

Sporym wzięciem cieszy się także Street Workout w Kłodzku, o którym pisaliśmy w zeszłym roku. - Każdy z nas ma jakiś cel, z którym przychodzi na trening. Przykładowo można się skupić na rozwoju siły i sylwetki czy dla bardziej zaawansowanych, nauce nowych trików. Ćwiczę sześć razy w tygodniu, do czego czasami dochodzi także niedziela - mówił wtedy Szymon Pachołek. Tam oprócz chłopców trenują również dziewczęta. - Świetna sprawa - oceniła jedna z nich Aleksandra Fakadej.

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA