Express-Miejski.pl

Kłodzkie Forum Tradycji. Gwarne jarmarki i stoiska zachęcające zapachami

Kłodzkie Forum Tradycji fot.: Bartłomiej Syneszyn

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Raz w roku przez cztery dni zabytkowe uliczki miasta zmieniają się w wyjątkowe miejsca, a to za sprawą Forum Tradycji, które odbyło się po raz trzeci w Kłodzku.

Forum Tradycji to miejsce, gdzie spotykają się rzemieślnicy, smakosze i wszyscy, którzy dzięki temu wydarzeniu mogą wrócić do tradycyjnych smaków z dzieciństwa.

Program wydarzenia obfitował w wiele warsztatów wraz z degustacją. Wszystko odbywało się na skwerze przy moście św. Jana. Domowy wypiek chleba zainteresował wielu uczestników. Każdy mógł dowiedzieć się jak w łatwy sposób zrobić chleb samemu w domu, jak wygląda cały proces i które etapy podczas przygotowania chleba są najważniejsze. O tym, jak łatwo przygotować ser we własnym domu opowiedział nam absolwent biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim Przemysław Leszczyński. W ciekawy i humorystyczny sposób zaprezentował nam proces robienia serów „domowym sposobem”, co jest potrzebne do jego zrobienia, ile to kosztuje i czy naprawdę jest to aż takie trudne. Kosztując lokalne produkty, zazwyczaj zachwycamy się ich niepowtarzalnym smakiem, zapachem i świeżością. Jednak myśląc o przygotowaniu sera w domu, wyobrażamy sobie, że jest to bardzo skomplikowane. Dzięki warsztatom Przemysława Leszczyńskiego teoria została obalona.

Podczas trwania warsztatów mieszkańcy i turyści mogli częstować się smacznymi jabłkami. Była to także okazja do posłuchania o trunku z tych przepysznych owoców, a prelekcja na temat sposobu sporządzania cydru była równie interesująca co poprzednia. Nie mogło zabraknąć także degustacji piw domowych. Miłośnicy piwa na pewno nie byli zawiedzeni. Domowi piwowarzy częstowali przybyłych uczestników najróżniejszymi odmianami: różnorakie słody i wiele technik warzenia piwa. Jak zapewniają organizatorzy, pomysłów na kolejne edycje nie brakuje. W związku z tym czekamy z niecierpliwością.

Bartłomiej Syneszyn

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA