Express-Miejski.pl

Szansa na powstanie Instytutu Balneologicznego w Lądku-Zdroju

Duża szansa na powstanie placówki naukowej w uzdrowisku w Lądku-Zdroju fot.: Jacek Halicki/wikipedia.pl

Poseł Monika Wielichowska zwróciła się do marszałka województwa dolnośląskiego z prośbą o umieszczenie instytutu w Lądku-Zdroju.

Na terenie Ziemi Kłodzkiej znajduje się aż pięć uzdrowisk, ale kurort w Lądku-Zdroju jest najstarszym w regionie. Ma zróżnicowane zasoby tworzyw naturalnych, termalne wody lecznicze z zawartością radonu i siarki. Spółka Uzdrowisko Lądek-Długopole posiada liczne obiekty, które mogłyby posłużyć instytutowi nie tylko jako siedziba, lecz również jako miejsce pracy naukowo- badawczej. Placówka miałaby być zarówno centrum pracy dydaktycznej, jak i zakładem leczniczym i atrakcją turystyczną.

 - Prace adaptacyjne obejmowałyby modernizacje zabytkowej bazy zabiegowej, przebudowę basenu (spółka obecnie przystępuję do tych prac), adaptację  części pomieszczeń ma cele hotelowe (50-60 miejsc)  i gastronomiczne, udostępnienie turystyczne najstarszej części budynku z 1498 roku, adaptacje części pomieszczeń na sale dydaktyczne oraz pomieszczenia administracyjne - czytamy na stronie internetowej Moniki Wielichowskiej.

em24.pl/Sandra Szemelak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA