Express-Miejski.pl

Z inicjatywy poseł o obwodnicy Kłodzka

Spotkanie ws. obwodnicy Kłodzka fot.: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się kolejne spotkanie tym razem dotyczące aktualnego stanu prac projektowych budowy obwodnicy Kłodzka. 

Spotkanie odbyło się z inicjatywy poseł Moniki Wielichowskiej, a wzięli w nim udział także dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu Andrzej Kałużny, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, członek zarządu powiatu Piotr Marchewka, burmistrz Kłodzka Michał Piszko i kierownik rejonu GDDKiA w Kłodzku Monika Kropielnicka.

Andrzej Kałużny poinformował, że aktualnie prowadzone są końcowe działania w ramach etapu projektowania, które pozwolą złożyć wniosek do Wojewody Dolnośląskiego o wydanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Dyrektor przekazał również informację, że zakończył się drugi etap konsultacji społecznych z właścicielami gruntów, przez które będzie biegła obwodnica Kłodzka. Etap ten dotyczył rozmów w zakresie utrudnień, jakie mogą wyniknąć w trakcie realizacji inwestycji, dojazdów do posesji i pól oraz kwestii wykupu gruntów. Wszystkie kwestie sporne są na bieżąco wyjaśniane z mieszkańcami.

Budowa obwodnicy Kłodzka ma zostać zrealizowana w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, czyli od 23 stycznia bieżącego roku. Z tym że pierwsze 12 miesięcy przewidziane jest na zaprojektowanie, a kolejne na realizację z wyłączeniem okresów zimowych od dnia 15 grudnia do dnia 15 marca. Dodatkowo wykonawca zadeklarował 10 lat gwarancji na wykonane roboty, za które otrzyma blisko 200 milionów złotych. Długość całej obwodnicy to około 11,5 km, w tym dwie estakady: jedna o długości ok. 1 km i druga 0,5 km. - To najważniejsza drogowa inwestycja powiatu kłodzkiego. Ważna nie tylko dla mieszkańców Kłodzka, ale także dla mieszkańców gmin południowej części naszego powiatu - mówi Maciej Awiżeń.

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Z inicjatywy poseł o obwodnicy Kłodzka

  2015-08-04 23:40:12

  Maciej Pawłowski

  W Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się kolejne spotkanie tym razem dotyczące aktualnego stanu prac projektowych budowy obwodnicy Kłodzka. 

 • 2015-08-07 13:47:41

  gość: ~iha

  ostatnio dodany post

  no tak przed wyborami gruszki na wierzbie - ale juz nie damy się oszukać

REKLAMA


REKLAMA