Express-Miejski.pl

Już niedługo otwarcie kłodzkiego schroniska

Wkrótce otwarcie schroniska dla zwierząt fot.: Sandra Szemelak/Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wkrótce dobiegnie budowa pierwszego obiektu schroniska dla zwierząt w Kłodzku. Na początku umieszczone zostaną w nim tylko psy, potem także koty.

Schronisko budowane jest z inicjatywy Fundacji „Pod Psią Gwiazdą”. Jak podkreśla wiceprezes fundacji Andrzej Olszewski, terenu pod budowę schroniska szukano ponad dwie lata. Pomocną dłoń wyciągnęło wówczas miasto Kłodzko, które udostępniło działkę pod budowę. Azyl jest zlokalizowany przy ul. Półwiejskiej w Kłodzku.

- Kłodzko naprawdę bardzo nam pomogło - mówi Andrzej Olszewski. - Gmina Wiejska wspomogła nas także finansowo, dając 20 tysięcy złotych, ale to naprawdę kropla w morzu potrzeb. Okoliczni mieszkańcy są raczej sceptycznie nastawieni do powstającego schroniska i było jedno zgłoszenie do starostwa. Na szczęście wszystko pomyślnie się skończyło. Docelowo budowa schroniska ma pochłonąć około miliona złotych.

Prace budowlane przy powstawaniu obiektu wykonują charytatywnie m.in. więźniowie z Zakładu Karnego w Kłodzku. Fundacja współpracuje z Zakładem Karnym od kilku lat, a osadzeni chętnie pomagają i wykonują zadania z pełnym zaangażowaniem.

Cały teren schroniska będzie ogrodzony. W budynku głównym znajdować się będą: na pierwszym piętrze pomieszczenia biurowe, natomiast na parterze kociarnia, a także pomieszczenie weterynaryjne. Postawione zostaną również kojce dla psów. Wszystkie zwierzęta z Kłodzka będzie można adoptować, natomiast te, które nie mają większej szansy na adopcję, będą przebywać w hotelu dla zwierząt w Polanicy-Zdrój, który również prowadzony jest przez Fundację „Pod Psią Gwiazdą”.

- Potrzebujemy rąk do pracy. Każda forma pomocy jest dla nas bezcenna. Dla wolontariuszy, z którymi współpracujemy, organizujemy np. zajęcia z psychologii zwierząt. W ten sposób możemy się im odwdzięczyć - mówi Andrzej Olszewski. 

em24.pl/Sandra Szemelak

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Już niedługo otwarcie kłodzkiego schroniska

  2015-08-04 15:18:57

  em24.pl/Sandra Szemelak

  Wkrótce dobiegnie budowa pierwszego obiektu schroniska dla zwierząt w Kłodzku. Na początku umieszczone zostaną w nim tylko psy, potem także koty.

 • 2015-08-06 11:15:54

  gość: ~architekt

  Przepraszam bardzo, ale co to jest ta potworna konstrukcja sklecona z przypadkowych odpadów? Inicjatywa oczywiście szlachetna, ale jednak jakiś nadzór techniczny powinien mieć nad tym kontrolę, bo nie dość że poraża szpetotą, to może stwarzać poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt...

 • 2015-08-07 13:44:22

  gość: ~xz

  ostatnio dodany post

  Bardzo dobrze zostało to powiedziane - napisane:)

REKLAMA


REKLAMA