Express-Miejski.pl

Były zawodnik Nysy Kłodzko w Zagłębiu Lubin

Łukasz Szukiełowicz (na zdjęciu z prawej) przenosi się do Zagłębia Lubin fot.: Lechia Dzierżoniów

Łukasz Szukiełowicz, dawniej występujący w Nysie Kłodzko, będzie od przyszłego sezonu zawodnikiem Zagłębia Lubin. 

Szukiełowicz to wychowanek Piasta Nowa Ruda, z którego trafił do Nysy Kłodzko, a stamtąd do Lechii Dzierżoniów. 16-latek najczęściej gra na pozycji skrzydłowego, ewentualnie napastnika. - Liga dolnośląska to trampolina do lepszego klubu. Większość drużyn, z którymi gra kłodzka młodzież, ma drużynę seniorów w wyższych ligach. Tak było np. z Łukaszem Szukiełowiczem, który trafił do nas z ligi terenowej i już po roku gry w Nysie, trafił do Lechii Dzierżoniów - mówił Paweł Adamczyk, który szkolił Szukiełowicza w Nysie Kłodzko.

Szukiełowicz wyróżniał się również w Lechii Dzierżoniów, gdzie na przemian grywał w juniorach młodszych i starszych. Świetna postawa zaowocowało debiutem w pierwszej drużynie Lechii, w której rozegrał cztery spotkania w III lidze. Poza tym był regularnie powoływany do kadry Dolnego Śląska. - Zagłębie obserwowało mnie od dłuższego czasu, a teraz postanowili złożyć mi propozycję. Żałuję, że muszę opuścić Lechię, lecz takiemu klubowi po prostu się nie odmawia. Zagłębie jest znane ze szkolenia młodzieży i myślę, że to jest idealne miejsce do mojego rozwoju - ocenia Łukasz Szukiełowicz, który w przerwie zimowej był bliski przenosin do Arki Gdynia. Z uwagi jednak na znaczną odległość od domu do transferu nie doszło.

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Były zawodnik Nysy Kłodzko w Zagłębiu Lubin

  2015-07-24 21:26:09

  Maciej Pawłowski

  Łukasz Szukiełowicz, dawniej występujący w Nysie Kłodzko, będzie od przyszłego sezonu zawodnikiem Zagłębia Lubin. 

 • 2015-07-27 01:57:49

  gość: ~Kibic

  ostatnio dodany post

  Zapomnieliscie dodać że jeszcze jeden wychowanek NZK dostał powołanie do pierwszej drużyny Lechii.... A Nysa dalej w Czarnej d.... ie!

REKLAMA


REKLAMA