Express-Miejski.pl

Sołtys Szalejowa Dolnego wyróżniona

Mariola Nakwasińska (z lewej) wyróżniona w konkursie „Aktywność Kobiet 2015”. fot.: Gmina Kłodzko

Mariola Nakwasińska, będąca sołtysem Szalejowa Dolnego, została wyróżniona w konkursie „Aktywność Kobiet 2015”.

Z tej okazji podczas sesji Rady Gminy, zastępczyni wójta gminy Kłodzko Urszula Panterałka wraz z przewodniczącym rady gminy Kłodzko Zbigniewem Turem wręczyli laureatce tytuł finalisty konkursu, dyplom oraz bukiet kwiatów.

Inicjatorką konkursu jest wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, która 19 czerwca na uroczystej gali we Wrocławskim Centrum Kongresowym zaznaczyła, że każda ze zgłoszonych do konkursu osób jest wyjątkowa i zasługuje zarówno na nagrodę, jak i codzienne uznanie, a także pomoc w podejmowanych przez nią działaniach.

Nagrody były przyznawane w pięciu kategoriach: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa; kobiety działające na rzecz zwierząt i przyrody; młodzi aktywni; kultura, turystyka i rekreacja oraz wspieranie tożsamości lokalnej. Mariola Nakwasińska otrzymała nagrodę w ostatniej kategorii. Sołtys Szalejowa Górnego zainicjowała rozwój Szalejowa Dolnego jako „Wieś Retro”, czy zorganizowała wystawę starych maszyn i urządzeń oraz zrealizowała pomysł wiejskich ogrodów.

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA