Express-Miejski.pl

Orlica najgorszym schroniskiem w Polsce

Orlica w Zieleńcu najgorszym schroniskiem górskim w Polsce fot.: Marek Stanek

Magazyn „n.p.m.” opublikował najnowszy ranking schronisk górskich. Orlica w Zieleńcu zajęła ostatnie miejsce.  

Magazyn "n.p.m." to miesięcznik turystyki górskiej, na którego łamach opisywane są trasy i wyprawy górskie, publikowane wywiady oraz poradniki.

Jest to już czwarty ranking sporządzony przez miesięcznik „n.p.m.”. Powstaje w cyklu dwuletnim i jest to dokładnie opracowane zestawienie. Opiera się na doświadczeniach ankieterów przybywających do schroniska. Przeprowadzający ankietę przybywają do danego schroniska incognito, w związku z czym traktowani są jak zwyczajni turyści. O ocenie decydują cztery najważniejsze kwestie: wyżywienie, warunki noclegowe oraz sanitarne, a także atmosfera panująca w schronisku.

Na ostatniej, aż 66 pozycji uplasowała się Orlica w Zieleńcu. Ankieterzy próbujący dwa razy dostać się do budynku, nie zdołali tego zrobić, ponieważ obiekt za każdym razem był zamknięty. Jak podaje miesięcznik, schronisko górskie powinno być otwarte dla turystów przez całą dobę.

Na pierwszych pięciu miejscach uplasowały się kolejno: Schronisko Roztoka w Tatrach, Andrzejówka w Górach Kamiennych, Markowe Szczawiny pod Babią Górą, Schronisko na Jaworzynie Krynickiej i Bacówka na Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim.

em24.pl/Sandra Szemelak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA