Express-Miejski.pl

W Kłodzku ma powstać sześć nowych rond

Jedno z rond ma powstać na placu Jagiełły fot.: Jacek Halicki/wikipedia.pl

W Kłodzku powstanie sześć nowych rond, które zmniejszą coraz większe korki.

Na drodze krajowej biegnącej od ul. Piłsudskiego do przystanku PKP Kłodzko Miasto od wielu lat stopniowo zwiększa się ruch uliczny, na który narzekają nie tylko mieszkańcy, ale także przejeżdżający przez Kłodzko kierowcy.

Kłodzczanie od lat domagają się obwodnicy. Tę rząd obiecał zbudować do 2020 roku po tym, jak przejeżdżający przez miasto tir przeciął rondo i wbił się w drzewo. Kierowca samochodu zginął wówczas na miejscu. Nie był to jedyny wypadek na kłodzkich rondach. Dochodzi do nich regularnie, dlatego niektórzy zastanawiają się, czy obiecana obwodnica nie rozwiązałaby problemu kilkumetrowych korków, bez konieczności stawania kolejnych, nowych rond.

Mieszkańcy są podzieleni. Część z nich uważa, iż wybudowanie kolejnych rond rozwiąże problemy związane z korkami, inni z kolei są zdania, że należy wstrzymać się z budową przynajmniej do czasu powstania obwodnicy. Miałaby ona być testem czy takie rozjazdy będą potrzebne, czy nie. Zwolennicy wybudowania rond uważają, że zwiększyłyby one bezpieczeństwo i płynność ruchu. - Z pewnością należałoby zbudować rondo na skrzyżowaniach ulic Dusznickiej i Kościuszki, a także obok poczty, na placu Jagiełły, czyli na jednym z największych skrzyżowań w Kłodzku - ocenia starosta kłodzki Maciej Awiżeń.

W sumie miałoby powstać sześć rond, z czego cztery umiejscowione byłyby od ul. Piłsudskiego do stacji PKP przez plac Jagiełły, stację BP, przy hotelu „Marhaba” oraz pod wiaduktem. - Wszystkie podłączone zostaną do istniejącej sieci drogowej. Prace z tym związane ruszą na przełomie roku 2015 i 2016 roku - mówi Arkadiusz Nazarko z GDDKiA.

em24.pl/Sandra Szemelak

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Kłodzku ma powstać sześć nowych rond

  2015-07-15 14:37:43

  em24.pl/Sandra Szemelak

  W Kłodzku powstanie sześć nowych rond, które zmniejszą coraz większe korki.

 • 2015-08-12 12:30:48

  gość: ~doświadczonykierowca

  Wybudujcie rondo Malczewskiego-Daszyńskiego - lewoskręty to masakra!! Każdy ciśnie przez most ile fabryka dała!!

 • 2015-08-13 08:34:39

  gość: ~cpn moniuszki

  Zróbcie porządek z ul. Witosa i połabską bo tam jest masakra ,a co z obwodnicą coś ucichło?

 • 2015-08-15 23:09:59

  gość: ~sstan

  ostatnio dodany post

  Udajecie czy nie wiecie gdzie są największe korki.
  Wyspiańskiego w kierunku do miasta - co dzień masakra

REKLAMA


REKLAMA