Express-Miejski.pl

Nysa Kłodzko ma nowego trenera

Edward Małek trenerem Nysy Kłodzko fot.: Dawid Broniszewski/nysa.klodzko.pl

Nysa Kłodzko znalazła następcę Pawła Adamczyka. Nowym szkoleniowcem kłodzczan będzie Edward Małek, były opiekun Trojana Lądek-Zdrój.

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - powiedział wiceprezes klubu Bogdan Bachmatiuk zapytany o kandydaturę Edwarda Małka. Mimo że Edward Małek był przymierzany do Nysy od kilku tygodni, to władze klubu dopiero teraz osiągnęły z nim porozumienie. - Moją decyzję uzależniłem od ustaleń zawodników, a większość z nich potwierdziła, że chce zostać w klubie - mówi trener Małek.

Przed szkoleniowcem stoi spore wyzwanie. Musi bowiem zastąpić Pawła Adamczyka, który w wywalczył z Nysą dwa awanse do IV ligi dolnośląskiej i wielu nie wyobraża sobie klubu bez jego osoby. - Paweł to ikona kłodzkiej piłki, dlatego zastąpienie go jest to dla mnie olbrzymim wyzwaniem. Mój system pracy jest podobny do tego, który preferuje Paweł, więc nie przewiduje wielu zmian - kontynuuje Małek, który na razie nie chce mówić o celach na przyszły sezon. - Będziemy grać w każdym meczu o trzy punkty - kończy. Nysa wznowi treningi pod wodzą nowego trenera we wtorek, 14 lipca o godz. 18:30.

W przeszłości Edward Małek był opiekunem Trojana Lądek-Zdrój, z którym w sezonie 2011/2012 wywalczył awans do Klasy Okręgowej, gdzie dwukrotnie utrzymał zespół. Z Trojanem rozstał się po rundzie jesiennej zeszłego sezonu.

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA