Express-Miejski.pl

Stara Morawa najlepszą metamorfozą w Polsce

Muzyczny Zalew w Starej Morawie fot.: Centrum kultury w Stroniu Śląskim

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Stronie Śląskie wygrała tegoroczny konkurs na najciekawiej zrealizowaną inwestycję mającą wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców regionu.    

Konkurs zorganizowało wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska. Pierwsze miejsce - za najlepszą metamorfozę, a dokładniej zagospodarowanie zbiornika w Starej Morawie - zajęła gmina Stronie Śląskie. W ramach przedsięwzięcia powstało zarówno kąpielisko, pole biwakowe z zapleczem, magazyn sprzętu wodnego, jak i budynek główny z recepcją i częścią usługową. Zamówiono również zieleń projektowaną.

Obiekt przyciąga turystów nie tylko z regionu, choć to właśnie ich jest w Starej Morawie najwięcej, ale i z Czech. - Zalew jest atrakcją przede wszystkim lokalną. Najchętniej ludzie przyjeżdżają na weekendy. Mamy też sporo turystów z Wrocławia - mówi Monika Ciesłowska z Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim. Zalew największe oblężenie przeżywa w okresie letnim.

Dzięki tej inwestycji poprawiła się również jakość życia mieszkańców gminy, choćby poprzez stworzenie nowych miejsc pracy i uatrakcyjnienie krajobrazu Starej Morawy. Obiekt to także miejsce rekreacyjne i wypoczynkowe.

Nagroda dla zwycięskiej gminy to pakiet promocyjny w środkach masowego przekazu (RASP i Onet) o wartości 500 tys. złotych. Stara Morawa zdystansowała między innymi Konin (metamorfoza Bulwaru Nadwarciańskiego), podwrocławskie Siechnice (budowa od podstaw centrum miejscowości) czy Dąbrowę Górniczą (budowa ośrodka sportowo-rekreacyjnego).

em24.pl/Sandra Szemelak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA