Express-Miejski.pl

SMS Duszniki-Zdrój, czyli elitarna szkoła biathlonu. Nabór trwa

Tomasz Sikora trenerem w SMS-ie Duszniki-Zdrój fot.: SMS Duszniki-Zdrój

- Tworzymy nową jakość i historię polskiego biathlonu - mówi Tomasz Sikora, od września trener koordynator w dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdzie swoją karierę rozpoczęła multimedalistka mistrzostw świata w biathlonie Weronika Nowakowska-Ziemniak, zostanie wprowadzony nowy system treningowy wzorowany na koncepcji kadry narodowej - z pełnym monitoringiem efektów treningowych, internat w sąsiedztwie obiektu treningowego, tak aby bez problemu połączyć profesjonalny trening z nauką w szkole. - Bardzo cieszę się ze zmian programu szkoleniowego, ponieważ mam nadzieję, że będzie on zbliżony do systemu, który proponuje kadra narodowa. Polecam, bo ta szkoła pozwala spełnić swoje marzenia - mówi uczennica SMS-u Duszniki-Zdrój Kamila Żuk, którą jest mistrzynią Polski juniorek młodszych w biathlonie.

Obecnie szkoła dysponuje najnowocześniejszym zapleczem treningowym w kraju, czyli funkcjonującym cały rok obiektem biathlonowym na Jamrozowej Polanie, psychologiem i opieką medyczną, a od września br. do kadry trenerskiej dołączy Tomasz Sikora, mistrz świata i wicemistrz olimpijski w biathlonie. - Bardzo się cieszę, że dusznicka szkoła mistrzostwa sportowego chce wprowadzić u siebie system, który stosujemy w kadrze narodowej, a ponadto mamy zamiar go jeszcze unowocześnić. Dotychczas największym problemem szkół mistrzostwa sportowego było pogodzenie profesjonalnego treningu z nauką, a w Dusznikach-Zdroju wychodzą temu naprzeciw. Toteż zapraszam młodych ludzi, którzy chcieliby uprawiać biathlon, ponieważ chcemy tworzyć nową jakość i pisać nową historię - przekonuje Tomasz Sikora.

W tej chwili trwa już nabór uczniów, a jego kryteria można znaleźć tutaj. - Moim zdaniem elitarna szkoła biathlonu to dobry trener, wspaniały obiekt, chęć zawodników i świetna organizacja treningów, gdyż należy trenować dwa razy dziennie, a to zapewni szkoła w Dusznikach-Zdroju. Zapiszcie się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dusznikach-Zdroju. Spełniajcie swoje marzenia, tak jak ja spełniłam swoje - zachęca Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Maciej Pawłowski

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA