Express-Miejski.pl

Rada Przedsiębiorców stała się faktem. Będzie działać przy burmistrzu

Przy burmistrzu Kłodzka powstała Społeczna Rada Przedsiębiorców fot.: UM Kłodzko

W Kłodzku powstała Społeczna Rada Przedsiębiorców, która będzie działać przy burmistrza miasta. W środę, 1 lipca odbyło się pierwsze, robocze spotkanie.

Podczas spotkania ustalono zasady funkcjonowania rady i cele, jakie mają jej przyświecać. Przede wszystkim jednak wybrano przewodniczącego, którym został Stanisław Wołk, natomiast jego zastępcami zostali Marta Cieszyński i Robert Lebda. Rada będzie składać się z 21 osób, najbardziej zaangażowanych w kłodzki handel.

- To ostatni moment, w którym możemy jeszcze coś zrobić - mówił Robert Lebda, odnosząc się do potencjału, jaki dają środki z funduszy europejskich. Z kolei Grzegorz Kogut wskazywał potrzebę wypracowania wspólnego stanowiska dotyczącego hipermarketów, ale i ożywienia starówki. - Przez ostatnie osiem lat nikt z nami nie chciał rozmawiać. Liczę na to, że rada rzeczywiście będzie miała wpływ na to, co dzieje się w mieście - powiedział. - Deklaruję, że będę z Państwem konsultował kwestie mogące mieć wpływ na rozwój miasta - zapewniał burmistrz Michała Piszko. - Będziemy spotykać się, aby wypracowywać jak najlepsze rozwiązania. Będą także Państwo mieli stały dostęp do informacji- dodał włodarz miasta.

Pierwszym celem rady będzie doprecyzowanie organizacji ruchu w obrębie starówki. Rada zastanowi się również nad właściwym wykorzystaniem działek, które znajdą się w sąsiedztwie obwodnicy Kłodzka. Społeczna Rada Przedsiębiorców będzie spotykać się nie rzadziej niż raz na kwartał, częściej wyłącznie w sprawach niecierpiących zwłoki.

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rada Przedsiębiorców stała się faktem. Będzie działać przy burmistrzu

  2015-07-03 21:55:05

  Maciej Pawłowski

  W Kłodzku powstała Społeczna Rada Przedsiębiorców, która będzie działać przy burmistrza miasta. W środę, 1 lipca odbyło się pierwsze, robocze spotkanie.

 • 2015-07-04 12:44:49

  gość: ~tomuś

  ostatnio dodany post

  Zaczyna się powoływanie, obiecanki co my nie zrobimy, prawie jak za Szpytmy. Ciekawy jestem co będzie jak wybory na jesień przegra PO?

REKLAMA


REKLAMA