Express-Miejski.pl

Skatepark w Kłodzku popada w ruinę. Miasto zamierza pomóc

Mieszkańcy Kłodzka walczą o nowy skatepark fot.: "Nowy Skatepark dla Klodzka"

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Młodzież z Kłodzka od blisko roku domaga się nowego skateparku. Obecny stan kompleksu pozostawia wiele do życzenia. Miasto zapowiada pomoc.

Skatepark w Kłodzku wymaga generalnego remontu. Władze miasta zapowiedziały już rozmowy z potencjalnymi projektantami nowego kompleksu. Nowy skatepark ma zostać umiejscowiony na terenie Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Obiekt ma posiadać nie tylko urządzenia typowe dla każdego skateparku, ale także miasteczko drogowe z elementami nauki jazdy na rowerze.

- Niestety to nie jest tylko kwestia nowych urządzeń - mówi Natalia Skierkowska, mieszkanka Kłodzka. - Nawierzchnia pod tymi, które są tam w tej chwili, jest tak zniszczona i nierówna, że wystarczy pięć minut deszczu i tworzy się tam jezioro. Toteż wpływa na to, iż urządzenia niszczą się trzy razy szybciej - mówi kłodzczanka.

Młodzież z Kłodzka nie daje za wygraną. Stworzyła już fanpage na facebooku, gdzie pokazuje sukcesywnie pogarszający się stan skateparku. Młodzi ludzie uważają, że jeżeli nie dojdzie do gruntownej przebudowy obiektu, to nie tylko nie będą mieli gdzie spędzać wolnego czasu, ale również może tam dojść do poważnego wypadku. Sugerują również władzom Kłodzka, aby spojrzeli na inne miasta - nowe skateparki są w mniejszych miastach, m.in. Bielawie czy Ząbkowicach Śląskich.

Koszt planowanej inwestycji nie jest znany, ale środki na realizację celu miałyby pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. - Decyzja o przyznaniu dofinansowania, a tym samym o budowie kompleksu, zapadnie w drugim kwartale 2016 roku. Koncepcja zagospodarowania w ten sposób części kłodzkiego ośrodka sportowego ma spore szanse powodzenia, zwłaszcza że jest tożsama z większym projektem, w którym uczestniczą okoliczne samorządy - mówi burmistrz Michał Piszko.

em24.pl/Sandra Szemelak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA