Express-Miejski.pl

Kłodzko pięknieje? Nie nad Nysą Kłodzką

Kłodzko pięknieje... Niezupełnie fot.: Express-Miejski.pl/Maciej Pawłowski

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jeden z bilbordów wiszących na siedzibie Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji głosi, że Kłodzko pięknieje. Zdecydowanie nie wszędzie.

Tyczy się to zaniedbanej Nysy Kłodzkiej, którą pozostawiono na pastwę losu. I tak przechadzający się widzą zadrzewione brzegi i zupełnie zarośnięte wysepki znajdujące się nad rzeką. W oczy rzuca się także piekielnie niebezpieczny barszcz Sosnowskiego, który sieje popłoch w całym kraju. Ziele to bowiem wydziela parzące substancje i nie wolno do niej podchodzić, gdyż jakikolwiek kontakt może wywołać poważne problemy ze zdrowiem, w tym oparzenia III stopnia, a nawet doprowadzić do śmierci. W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarła już 67-letnia mieszkanka Jeleniej Góry, która poparzyła się rośliną podczas koszenia trawy.

Choć kontakt z barszczem Sosnowskiego utrudnia nad Nysą Kłodzką rosnący las, a także ogrodzenie, to lepiej dmuchać na zimne. Stąd też widząc tę niepozorną roślinę, należy natychmiast skontaktować się ze strażą miejską, najłatwiej na numer 986. Natomiast w przypadku styczności z barszczem poparzone miejsce trzeba jak najszybciej przemyć wodą i chronić przed światłem. Być może właśnie w ten sposób władze miasta chciały odstraszyć potencjalnych plażowiczów i wędkarzy. Wielu mieszkańców Kłodzka z rozrzewnieniem wspomina Nysę Kłodzką, której przynajmniej brzegiem można było się przejść. Dziś rzeka budzi wstręt i odpycha wszystkich spacerujących. Czekamy na momentalną reakcję urzędu miasta.

Maciej Pawłowski

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kłodzko pięknieje? Nie nad Nysą Kłodzką

  2015-07-01 18:27:00

  Maciej Pawłowski

  Jeden z bilbordów wiszących na siedzibie Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji głosi, że Kłodzko pięknieje. Zdecydowanie nie wszędzie.

 • 2015-07-02 07:27:13

  gość: ~barszcz

  http://barszcz.edu.pl/

 • 2015-07-02 09:24:40

  gość: ~Jerzy

  ostatnio dodany post

  Zgadzam się, że Kłodzko nad Nysą Kłodzką nie wygląda dobrze, jednak może warto zadać sobie więcej trudu i wskazać, kto konkretnie w całym kraju odpowiada za takie cieki wodne. Zapewniam, że niewiele mają tam do powiedzenia władze samorządowe.

REKLAMA


REKLAMA