Express-Miejski.pl

Zatrudnią około 80 osób. Mają już pozwolenie na budowę

Otrzymali pozwolenia na budowę fot.: Natalia Mulka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Jaszkowej Dolnej odbyło się uroczyste wręczenie zezwolenia firmie Kayser Automotive Systems Kłodzko na prowadzenie działalności gospodarczej w WSSE.

Przy ulicy Przemysłowej 3 w Jaszkowej Dolnej 27 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie zezwolenia firmie Kayser Automotive Systems Kłodzko na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Janusz Piechociński, Premier i Minister Gospodarki oraz Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz w Ministerstwie Gospodarki. Wszystkich gości przywitała Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Firma, która otrzymała zezwolenia na działalność w WSSE zamierza zatrudniać ok. 80 osób i zainwestować w tym miejscu ok. 11,5 mln złotych. Firma zajmuje się produkcją przewodów ciśnieniowych i paliwowych dla branży motoryzacyjnej. Części tu produkowane będą wykorzystywane w pojazdach m.in. Volkswagen, Audi czy Skoda.

- Nasza firma ma już ponad 400 lat historii, a od 1928 roku jest w rękach obecnych właścicieli. Siedziba główna znajduje się w małym miasteczku Einbeck, które nie różni się bardzo od Kłodzka. Znamy problemy strukturalne takich terenów i mamy duże doświadczenie w ich rozwiązywaniu. Staramy się zatrudniać lokalnych managerów. Jestem pewny, że dziś zaczynamy historię sukcesu firmy w Kłodzku – mówił Kurt Heinz Borth, prezes zarządu A. Kayser Automotive Systems GmbH.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) to obszar, na którym przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach, korzystając z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT). Warunkiem skorzystania z ulg podatkowych (pomocy publicznej) jest uzyskanie zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej (SSE), udzielanego w imieniu Ministra Gospodarki przez spółkę zarządzającą strefą.  Zgodnie z przepisami specjalne strefy ekonomiczne będą funkcjonowały co najmniej do 31 grudnia 2026 r.

Natalia Mulka

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA