Express-Miejski.pl

W Kłodzku szukają oszczędności

Ratusz fot.: Halicki/Wikipedia

Władze miasta wcieliły w życie nowy schemat organizacyjny, polegający na fuzji wielu wydziałów i stanowisk. 

Regulamin zezwala burmistrzowi na powołanie dwóch swoich zastępców. Michał Piszko nie zamierza jednak z tej możliwości korzystać, co oznacza, że wydziały nie przypisane do Wiesława Tracza będą bezpośrednio podlegały szefowi miasta.

Od 1 lipca br. pracę rozpocznie Wydział Obsługi Urzędu i Rady Miejskiej. Nowy wydział będzie zajmował się właściwym funkcjonowaniem urzędu. W obrębie wydziału znajdzie się również Biuro Obsługi Ludności, które nadzorować będzie Sekretarz Gminy Kłodzko. Z kolei Wydział Budżetowo-Finansowy przejął kompetencje Wydziału Księgowości i Zespołu ds. Analizy Budżetu. Wraz z Referatem Podatków i Opłat będzie podlegał Skarbnikowi Gminy Miejskiej Kłodzko.

Zmiany nie ominęły Wydziału Rozwoju, gdzie jego pracownicy będą dodatkowo zajmować się promocją miasta i planowaniem przestrzennym. Wydział Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska przejął kompetencje dwóch Wydziałów - Infrastruktury oraz Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Z kolei Wydział Edukacji i Spraw Społecznych realizować będzie zadania w zakresie finansowania i organizacji oświaty oraz kultury, sportu i rekreacji. Oprócz tego Urząd Stanu Cywilnego zajmie się meldunkiem czy wyrobieniem dowodu osobistego. Do tej pory zajmował się tym Wydział Spraw Obywatelskich.

Nowy regulamin organizacyjny wiąże się z redukcją zatrudnienia i zmianą warunków wynagrodzenia w przypadku części pracowników. Działania te spowodowane są obecnymi warunkami ekonomiczno-finansowymi Gminy Miejskiej Kłodzko i są częścią realizowanego planu oszczędnościowego, którego efekty widoczne będą podczas planowania budżetu na 2016 rok.

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Kłodzku szukają oszczędności

  2015-06-29 10:45:19

  Maciej Pawłowski

  Władze miasta wcieliły w życie nowy schemat organizacyjny, polegający na fuzji wielu wydziałów i stanowisk. 

 • 2015-07-01 10:04:40

  gość: ~tomuś

  ostatnio dodany post

  Najpierw naprzyjmował swoich PO linii partyjnej, doradców, asystentów, sekretarki i tak dalej można wyliczać, a teraz zwalnia innych zasłaniając się szukaniem oszczędności, dobre.

REKLAMA


REKLAMA