Express-Miejski.pl

Wadex-Invest kontra burmistrz Piszko

Inwestor żąda milionowego odszkodowania od miasta. fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Po wypowiedzeniu umowy dzierżawy Fortu Owcza Góra, spór między inwestorem a miastem zdaje się nasilać. Żadna ze stron nie zamierza ustąpić. 

W marcu br. w trybie natychmiastowym, burmistrz miasta Michał Piszko wypowiedział umowę spółce, która przez 40 lat miała dzierżawić teren Fortu Owcza Góra. Powodem tej decyzji miało być prowadzenie przez dzierżawcę działań niezgodnych z prawem oraz uszkodzenie zabytkowej fortyfikacji.

Inwestor nie ma zamiaru się poddać, czego skutkiem jest pisemne wezwanie miasta Kłodzka do wypłaty odszkodowania, które urząd otrzymał w drugiej połowie maja. Firma Wadex-Invest żąda od kłodzkiego magistratu ponad 9 mln złotych. Inwestor w wezwaniu do zapłaty podaje iż jest to kwota będąca tytułem poczynionych na przedmiot dzierżawy nakładów oraz odszkodowania z tytułu bezprawnego rozwiązania umowy dzierżawy Fortu Owcza Góra. Nie podaje jednak w treści pisma szczegółowej kalkulacji wspomnianych kosztów.  Już wiadomo, że miasto nie ma zamiaru płacić olbrzymiej sumy pieniędzy.

Burmistrz Piszko złożył do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku zawiadomienie o możliwości  popełnienia przestępstwa, w związku z działaniami inwestycyjnymi prowadzonymi przez Wadex-Invest. Obecnie toczy się w tej sprawie śledztwo.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy prezesa firmy Wadex-Inwest Ryszarda Sebastiana - Trwają procedury prawne oraz sądowe w związku z bezprawnym rozwiązaniem umowy przez Gminę Miejską Kłodzko a także pomawianiem naszej firmy przez Burmistrza Miasta Kłodzka Pana Michała Piszko w środkach masowej komunikacji w tym w prasie i w internecie a także na konferencjach prasowych. W związku z powyższym do czasu rozstrzygnięcia spraw przed sądami Rzeczypospolitej Polskiej nie będziemy uczestniczyli w tej polemice,  której głównym aktorem jest funkcjonariusz publiczny Burmistrz Miasta Kłodzka.Jednocześnie informujemy, że każda próba naruszenia dobrego imienia spółki , która w dobrej wierze zobowiązała się do odbudowy z totalnej ruiny Fortu Owcza Góra i do jakiego został doprowadzony poprzez wieloletnie zaniedbania w tym względzie,  instytucji państwowych i samorządowych  w tym konserwatora zabytków i władz samorządowych Gminy Miejskiej Kłodzko spotka się ze zdecydowaną reakcją łącznie ze skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego - dla express-miejski.pl - Ryszard Sebastian.

Zgodnie z zwartą przez strony umową z dnia 21 lutego 2014 roku spółka miała 48 miesięcy na budowę Kłodzkiej Kolei Linowej łączącej Fort Owcza Góra z Twierdzą Kłodzką.

AJ/express-miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wadex-Invest kontra burmistrz Piszko

  2015-06-26 15:01:41

  AJ/express-miejski.pl

  Po wypowiedzeniu umowy dzierżawy Fortu Owcza Góra, spór między inwestorem a miastem zdaje się nasilać. Żadna ze stron nie zamierza ustąpić. 

 • 2015-06-27 14:10:00

  gość: ~re

  No i już wiadomo wszystko. Zmiana na stanowisku burmistrza ale polityka nowego bez zmian. Dalej wikłanie miasta w spory sądowe. Czy Kłodzko kiedykolwiek doczeka się burmistrza z prawdziwego zdarzenia???? A nie bufona (B.Sz.) czy marionetkę partyjną (M.P.)???

 • 2015-09-11 08:56:16

  gość: ~ MIESZKANIEC

  ostatnio dodany post

  KŁAMSTWO ! ZAWSZE WYJDZIE NA JAW !!! TAK WSPANIAŁY PROJEKT TAK CZEKALIŚMY NA KOLEJKĘ !!! SKANDAL!!

REKLAMA


REKLAMA