Express-Miejski.pl

Smutek w Kłodzku, radość w Nowej Rudzie

Piast wykorzystał potknięcie Nysy i awansował do IV ligi fot.: Piast Nowa Ruda

Sezon piłkarski 2014/2015 w Klasie Okręgowej zakończony. Do IV ligi awansował Piast Nowa Ruda, z kolei do A Klasy spadły Piławianka, Trojan oraz Włókniarz.

- W Goli Świdnickiej czeka nas decydujący mecz - mówił trener Nysy Kłodzko Paweł Adamczyk. Szkoleniowiec Nysy nie rzucał słów na wiatr, ponieważ jego zespół zaledwie zremisował 2:2 ze Zrywem Gola Świdnicka. Niekorzystne rezultaty meczów z udziałem bezpośrednich rywali sprawiły, że Nysa straciła szansę na awans i spadła na trzecią lokatę. To wykorzystał Piast Nowa Ruda, który ograł 5:0 Zdrój Jedlina-Zdrój i awansował do IV ligi. Wicemistrzem został LKS Bystrzyca Górna.

Z kolei Klasę Okręgową opuszczają Piławianka Piława Górna, Trojan Lądek-Zdrój i Włókniarz Kudowa-Zdrój. Choć Piławianka pokonała 3:1 Trojana, to musiała ponadto liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w Złotym Stoku, gdzie Unia mierzyła się z walczącą o ligowy byt Iskrą. Iskra jednak wygrała 4:3 i na tę chwilę utrzymała się w lidze. Pewna pozostania jest natomiast Unia Bardo, która zakończyła rozgrywki zwycięstwem 3:0 z Victorią Świebodzice. Utrzymał się także Skalnik Czarny Bór.

LKS Bystrzyca Górna - Skalnik Czarny Bór 4:2
Karolina Jaworzyna Śląska - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:2
Unia Złoty Stok - Iskra Jaszkowa Dolna 3:4
Unia Bardo - Victoria Świebodzice 3:0
Zryw Gola Świdnicka - Nysa Kłodzko 2:2
Włókniarz Kudowa-Zdrój - Polonia-Stal II Świdnica 2:3
Zdrój Jedlina-Zdrój - Piast Nowa Ruda 0:5
Trojan Lądek-Zdrój - Piławianka Piława Górna 1:3

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA