Express-Miejski.pl

Posprzątaj po swoim psie. Kłodzko z psimi pakietami

Na ulicach Kłodzka pojawi się dwadzieścia takich psich pakietów fot.: www.pomagamydzieciom.info

Wkrótce na terenie Kłodzka pojawi się dwadzieścia psich pakietów. Na taki pakiet składa się kosz na odchody oraz zestaw higieniczny.

Problem psich odchodów dotyczy wielu miast na terenie całego kraju. Problem ten zauważyły i postanowiły go rozwiązać - władze miasta Kłodzka.

Na początek przy ulicach oraz na terenach zielonych miasta pojawi się 20 psich pakietów, czyli kosze na odchody zwierząt oraz zestawy higieniczne do ich pakowania. Kampania podjęta przez władze ma na celu zachęcenie kłodzczan do sprzątania po swoich pupilach.

Należy pamiętać, że psie odchody znajdujące się na skwerach, placach czy ulicach stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Wywołują przecież groźne choroby takie jak toksokaroza czy bąblowiec.

Psi pakiet będzie się składał ze specjalnego pojemnika na odchody i zasobnika na zestawy higieniczne. Wykonany będzie ze stali i drewna. W zestawie znajdować się będą także torebki higieniczne. Każdy właściciel psa będzie miał do niech łatwy dostęp, ponieważ będą bezpłatne. 

Przypominamy wszystkim właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoim psie, gdy ten załatwi się w miejscu publicznym. W przeciwnym wypadku popełnia się wykroczenie, za które grozi mandat - zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń (Dz.U. z 2010 r. nr 46, poz. 275 ze zm.) "ten kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

Właścicieli psów nie zwalnia się z omawianego obowiązku, gdy w miejscach publicznych brakuje specjalnych pojemników na psie odchody czy w ogóle jakichkolwiek pojemników na śmieci. Całą odpowiedzialność za uprzątnięcie miejsca publicznego musi wziąć na siebie posiadacz psa. Pamiętajmy o tym, że stosowna kara może zostać nałożona nie tyle na właściciela czworonoga, ale na osobę, pod której opieką zwierzę znajduje się w danym momencie.

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Posprzątaj po swoim psie. Kłodzko z psimi pakietami

  2015-06-18 15:46:43

  Maciej Pawłowski

  Wkrótce na terenie Kłodzka pojawi się dwadzieścia psich pakietów. Na taki pakiet składa się kosz na odchody oraz zestaw higieniczny.

 • 2015-12-14 13:04:37

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  Wielki "szacun" dla urzędników,w końcu zrobili coś dla właścicieli psów, mieszkałem w Kłodzko 3 lata teraz mieszkam w Poznaniu tu jest dużo takich stacji i ludzie sprzątają http://eko-asklepios.pl/sprzatanie-po-psach-kosze-na-psie-odchody-torebki-woreczki-dystrybutory-psie-stacje/kosz_nero/

REKLAMA


REKLAMA