Express-Miejski.pl

Łeb w łeb. W obu ligach nadal niewiele wiadomo

Mimo że Kamil Kowalski (z prawej) przyczynił się do wygranej, to kwestia awansu wciąż jest otwarta fot.: Dawid Broniszewski/nysa.klodzko.pl

Sprawa awansów i spadków wciąż pozostaje nie rozstrzygnięta. O tym, kto w przyszłym sezonie zagra klasę niżej, bądź wyżej zadecyduje ostatnia kolejka.

Wytrzymali presję
- Może nie mieliśmy wiele sytuacji strzeleckich, ale dla nas najważniejsze było zwycięstwo. Teraz czeka nas najważniejsze spotkanie sezon- powiedział pomocnik Nysy Kłodzka Adam Bońkowski, która po niełatwym meczu pokonała 2:0 Włókniarza Kudowa-Zdrój, a bramki zdobyli Kamil Kowalski i Paweł Cebulski. Dzięki wygranej Nysa pozostała liderem rozgrywek (64 pkt), ale ma zaledwie punkt przewagi nad drugim w tabeli Piastem Nowa Ruda (63) i trzecim LKS-em Bystrzyca Górna (63). Piast, czego można było się spodziewać, rozgromił 6:1 Trojana Lądek-Zdrój, a będący ostatnio w świetnej formie Łukasz Kamiński zaliczył hat-tricka. Większych problemów ze zdobyciem trzech punktów nie miał także LKS. Podopieczni Jerzego Żądły ograli 4:1 Piławianką Piława Górna, która spadła na piętnastą pozycję w tabeli i tylko cud może ją uratować od spadku.

Iskra nadal wierzy
Znakomite widowisko mieli okazję obejrzeć kibice w Jaszkowej Dolnej, gdzie mierzyła Iskra Jaszkowa Dolna z Unią Bardo. - Jedziemy z zamiarem zwycięstwa, ponieważ wtedy raczej zapewnimy sobie utrzymanie. W przeciwnym razie nasza sytuacja można się skomplikować- mówił przed meczem skrzydłowy Unii Robert Herdy. Unia, mimo prowadzenia do przerwy 2:1, uległa 3:4 i tym samym Iskra przedłużyła swoje szanse na pozostanie w „Okręgówce”. W wybornej dyspozycji znajdują się zaś rezerwy Polonii-Stali Świdnica. Zawodnicy Jacka Filipczaka wygrali 2:1 ze Zdrojem Jedlina-Zdrój, co było dla nich piątym zwycięstwem z rzędu. Bohaterem świdniczan okazał się filigranowy pomocnik Michał Morawski, strzelec obu goli.

Polonia-Stal II Świdnica - Zdrój Jedlina-Zdrój 2:1
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Unia Złoty Stok 2:1
Piławianka Piława Górna - LKS Bystrzyca Górna 1:4
Piast Nowa Ruda - Trojan Lądek-Zdrój 6:1
Nysa Kłodzko - Włókniarz Kudowa-Zdrój 2:0
Victoria Świebodzice - Zryw Gola Świdnicka 3:0
Iskra Jaszkowa Dolna - Unia Bardo 4:3
Skalnik Czarny Bór - Karolina Jaworzyna Śląska 4:4

Urodzinowy prezent
W niedzielę obchodził 24. urodziny, na które postanowił sprawić sobie prezent. Mowa o Rafale Sołodowczuku z Polonii Bystrzyca Kłodzka, który niemalże w pojedynkę rozbił Inter Ożary i teraz tylko trzęsienie ziemi mogłoby zabrać polonistom awans. W ostatniej kolejce zawodnikom Wiesława Zalewskiego wystarczy remis, który pozwoli im uprzedzić Polonię Ząbkowice Śląskie. Ta z kolei wygrała 5:2 z Orlętami Krosnowice, przesądzając o zwycięstwie w ostatnich 30. minutach.

Łomniczanka wciąż zadziwia
Łomniczanka Stara Łomnica z pewnością nie jednego obserwatora wprawiła w zdumienie. Tym razem gracze Mariusza Bielskiego zdystansowali KS Polanica-Zdrój, a po raz kolejny popis dał Ziemowit Cichacki. Środkowy pomocnik strzelił dwa gole i walnie przyczynił się do zwycięstwa, które w końcowym rozrachunku powinno dać utrzymanie. O utrzymaniu, a właściwie jego braku na pewno zdają sobie sprawę w Szalejowie Dolnym, Międzylesiu, ale i być może w Ścinawce Dolnej.

Sudety Międzylesie - Zamek Gorzanów 2:2
Kryształ Stronie Śląskie - Odrodzenie Szalejów Dolny 4:1
Pogoń Duszniki-Zdrój - Tęcza Ścinawka Dolna 2:0
Hutnik Szczytna - MLKS Radków 6:2
Polonia Ząbkowice Śląskie - Orlęta Krosnowice 5:2
Łomniczanka Stara Łomnica - KS Polanica-Zdrój 4:1
Czarni Braszowice - Śnieżnik Domaszków 1:9
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Inter Ożary 5:0

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA