Puchar Polski dla Polonii-Stali Świdnica

Polonia-Stal Świdnica drugi raz z rzędu sięgnęła po Okręgowy Puchar Polski fot.: pzpn.pl

Trzecioligowa Polonia-Stal Świdnica zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego, pokonując w finale 2:0 ligowego rywala Bielawiankę Bielawa.

Spotkanie zostało rozegrane na neutralnym terenie, w Dzierżoniowie, gdzie niestety panowała brzydka pogoda. Było bowiem chłodno i bezustannie padał deszcz. Dużo lepiej do takich warunków dostosowali się świdniczanie, ale długo nie potrafili tego wykorzystać. Najbliżej szczęścia był Michał Skrypak, który dobijając strzał Wojciecha Szuby, minimalnie chybił. Z kolei ze strony Bielawianki największe zagrożenie stwarzał Daniel Chęciński, który najpierw przegrał pojedynek z Aminem Stitou, a później trafił w poprzeczkę bramki przez niego strzeżonej. Ostrzeżenia te podziałały motywująco na Polonię-Stal. W 65. minucie w pole karne zacentrował Rafał Luber, gdzie najwyżej wyskoczył Grzegorz Borowy i pokonał Pawła Pukacza. W 85. minucie Borowy raz jeszcze znalazł sposób na bramkarza Bielawianki, tym razem pokonując go uderzeniem z dystansu.

Tym samym zawodnicy Marcina Morawskiego powtórzyli swój wyczyn sprzed roku, a teraz będą kontynuować swoją przygodę na szczeblu wojewódzkim. W kolejnej fazie zagrają jeszcze zwycięzca okręgu wrocławskiego Ślęza Wrocław, zwycięzca okręgu jeleniogórskiego Karkonosze Jelenia Góra i wygrany okręgu legnickiego Grom Gromadzyń-Wielowieś, który sprawił największą niespodziankę. Grom występujący na co dzień w A Klasie ograł bowiem IV-ligowego Orkana Szczedrzykowice.