Express-Miejski.pl

Niemiecki inwestor w Nowej Rudzie

Nowa Ruda z kolejnym inwestorem, który ma zapewnić nawet 100 miejsc pracy fot.: Framo Morat

Około stu miejsc pracy ma zapewnić firma Framo Morat, która wkrótce ma rozpocząć w Nowej Rudzie produkcję przekładni mechanicznych.

Framo Morat Polska należy do międzynarodowej grupy Franz Morat, produkującej wysokiej jakości układy napędowe, począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie, aż po kompletne mechanizmy skrzyń biegów.

Nowy inwestor wynajmie halę produkcyjną wybuduowaną przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest-Park”. Firma zadeklarowała, że ulokuje 10 milionów złotych i zatrudni 100 osób, a 30 jeszcze w tym roku. Produkcja ma ruszyć już w połowie 2015 r. W późniejszym czasie firma planuje wykupienie hali produkcyjnej i budowę własnych obiektów.

W środę, 20 maja, w urzędzie gminy w Nowej Rudzie prezes WSSE „Invest-Park” Barbara Kaśnikowska przekazała na ręcę dyrektora generalnego Franz Morat Gokhana Balkisa akt notarialny. To szósty inwestor na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w tym mieście. Do tej pory strefowi przedsiębiorcy stworzyli tam 734 miejsca pracy.

Maciej Pawłowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA