Express-Miejski.pl

Bez wytchnienia. Rozgrywki grają w weekend majowy

Piast ponownie na zwycięskiej ścieżce? fot.: Piast Nowa Ruda

Przed nami długi weekend majowy, ale rozgrywki piłkarskie w regionie nie zwalniają tempa. W ciągu trzech dni zostanie rozegrana 22. kolejka.

Kryzys pretendentów?
- Jak zagramy z takim zaangażowaniem pozostałe mecze i dołożymy do tego trochę więcej rozsądku i zimnej krwi, to o wyniki jestem spokojny - mówił po remisie z Iskrą Jaszkowa Dolna, trener Nysy Paweł Adamczyk, którego zawodnicy wcześniej zremisowali z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Poszukując zwycięstwa, kłodzczanie podejmą Victorię Świebodzice, która w ostatnich trzech meczach, dwa razy schodziła z boiska pokonana. Podopieczni Przemysława Satyły przegrali 2:3 ze wspomnianym Zamkiem i 0:3 z LKS-em Bystrzyca Górna, pomiędzy ogrywając 3:2 Iskrę. To spożytkował Piast Nowa Ruda, który po dwóch remisach na własnym boisku, pokonał Skalnika Czarny Bór i zasiadł na fotelu lidera. Teraz zawodnicy Karola Ulatowskiego zmierzą się z Zamkiem, który w ostatnich trzech meczach zainkasował siedem punktów i przynajmniej na moment odskoczył od strefy spadkowej. - Przede wszystkim liczę na niezłą grę, taką jaką prezentowaliśmy w poprzednich meczach. Z całą pewnością nie jesteśmy faworytem, ale tanio skóry nie sprzedamy. Najważniejsze są dla nas jednak pojedynki z zespołami walczącymi o byt - mówi szkoleniowiec Zamka Waldemar Tomaszewicz. Z kolei trzeci w tabeli LKS w derbach powiatu świdnickiego zagra ze Zrywem Gola Świdnicka.

Oddalą się od celu?
- Do utrzymania wciąż daleka droga, ale wygrana z Trojanem sprawiła, że nadal liczymy się w walce o ligowy byt. Każda strata punktów znacznie oddaliłaby nas od tego celu - mówił swego czasu Robert Herdy z Unii Bardo. Z Unii, która tydzień temu gładko przegrała 0:3 ze Zdrojem Jedlina-Zdrój, a teraz czeka ją niełatwy wyjazd do Kudowy-Zdroju. Czternasta w tabeli Iskra weźmie na cel rezerwy Polonii-Stali Świdnica, zaś przedostatni Skalnik Czarny Bór będzie walczyć z Piławianką Piława Górna. - Wydaję mi się, że drużyny od ósmegu miejscu, czyli od Zdroju, aż do końca stawki są zagrożone degradają - ocenia sytuację w dolnej części tabeli trener Iskry Adrian Szymczak.

22. KOLEJKA KLASY OKRĘGOWEJ (1-3.05.):
1.05. godz. 16
Zdrój Jedlina-Zdrój - Unia Złoty Stok Sędziuje: p. Zieniewicz (Świdnica).
Piast Nowa Ruda - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Sędziuje: p. Szylar (Kłodzko).
2.05. godz. 17
Polonia-Stal II Świdnica - Iskra Jaszkowa Dolna Sędziuje: p. B. Nerlo (Wałbrzych).
3.05. godz. 17
LKS Bystrzyca Górna - Zryw Gola Świdnicka Sędziuje: p. Kochanowski (Świdnica).
Włókniarz Kudowa-Zdrój - Unia Bardo Sędziuje: p. S. Tokarski (Świdnica).
Trojan Lądek-Zdrój - Karolina Jaworzyna Śląska Sędziuje: p. K. Nerlo (Wałbrzych).
Piławianka Piława Górna - Skalnik Czarny Bór Sędziuje: p. Hupało (Kłodzko).
Nysa Kłodzko - Victoria Świebodzice Sędziuje: p. Dorocki (Wałbrzych).

Pokrzyżować plany
Przed ligową czołówką, trudne mecze wyjazdowe. Lider Polonia Bystrzyca Kłodzka zagra w Międzylesiu, z Sudetami, które zaczęły punktować i w dwóch spotkaniach zainkasowały cenne cztery punkty. - Gramy wcześnie, bo już o godz. 11, a my zdecydowanie bardziej wolimy godziny popołudniowe. Poza tym w Międzylesiu nigdy nie gra się łatwo, tym bardziej, ze Sudetom punkty są bardzo potrzebne- mówi opiekun Polonii Wiesław Zaleski. Z kolei przed drugą Polonia Ząbkowice Śląskie wyjazd do Szczytnej, gdzie Hutnik za wszelką cenę będzie chciał się zrehabilitować za wstydliwą porażkę z Łomniczanką. Trzecie Orlęta Krosnowice zagrają w Gorzanowie, z zawsze nieobliczalnym Zamkiem. Należy dodać, że zespół Rafała Jóźwiaka będzie musiał sobie radzić bez Arkadiusza Pławiaka, który w tym sezonie zdobył aż 28 bramek i w klasyfikacji strzelców dzieli pierwsze miejsce z zawodnikiem Śnieżnika Domaszków, Michałem Sochą.

Na ostrzu noża
Zaledwie jeden punkt w trzech spotkaniach sprawił, że Inter Ożary włączył się do walki o utrzymanie. Zespół w meczu o „sześć punktów” będzie rywalizował z Odrodzeniem Szalejów Dolny, który przegrał trzy mecze z rzędu. Przed trudnym zadaniem stoi także Łomniczanka Stara Łomnica. Zespół Mariusza Bielskiego stanie w szranki z Pogonią Duszniki-Zdrój. - My musimy punktować zwłaszcza u siebie, tak jak z Hutnikiem. Poprawa skuteczności zaowacowała wysokim zwycięstwem. Natomiast jeżeli chodzi o wyjazdy, to gra się nam bardzo trudno. Także punkt wywieziony z Dusznik-Zdroju będzie dla nas bardzo cenny - zapowiada opiekun Łomniczanki, która mimo wygranej nadal zajmuje piętnaste, spadkowe miejsce w tabeli. Emocjonująco powinno być również w Ścinawce Dolnej, gdzie podbudowana wygraną z KS-em Polanica-Zdrój zagra ze Śnieżnikiem Domaszków. Śnieżnikiem, który w dotychczasowych czterech kolejkach zdobył osiem punktów.

22. KOLEJKA A KLASY (3.05.):
11:00 Zamek Gorzanów - Orlęta Krosnowice Sędziuje: p. Rola (Kłodzko).
Sudety Międzylesie - Polonia Bystrzyca Kłodzka Sędziuje: p. Paszczyk (Kłodzko). 
17:00 MLKS Radków - KS Polanica-Zdrój Sędziuje: p. Biel (Wałbrzych).
Tęcza Ścinawka Dolna - Śnieżnik Domaszków Sędziuje: p. Legan (Świdnica).
Odrodzenie Szalejów Dolny - Inter Ożary Sędziuje: p. Aksamit (Kłodzko).
Kryształ Stronie Śląskie - Czarni Braszowice Sędziuje: p. Chodorowski (Kłodzko).
Pogoń Duszniki-Zdrój - Łomniczanka Stara Łomnica Sędziuje: p. Makowski (Wałbrzych).
Hutnik Szczytna - Polonia Ząbkowice Śląskie Sędziuje: p. Świderski (Kłodzko).

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Bez wytchnienia. Rozgrywki grają w weekend majowy

  2015-05-01 07:20:02

  Maciej Pawłowski

  Przed nami długi weekend majowy, ale rozgrywki piłkarskie w regionie nie zwalniają tempa. W ciągu trzech dni zostanie rozegrana 22. kolejka.

 • 2015-05-01 15:44:13

  gość: ~rex

  ostatnio dodany post

  O jakiś B klasach informacje, a o epokowym meczu o 1 ligę koszykówki nic a nic....wstyd redakcjo wstyd!!!!

REKLAMA


REKLAMA