Nysa traci fotel lidera, a Polonie toczą boje

Orlęta wygrywają i po cichu nadal wierzą w szczęśliwy happy-end fot.: Orlęta Krosnowice/Robert Jóźwiak

Nysa Kłodzko straciła palmę pierwszeństwa na rzecz Victorii Świebodzice, natomiast w A Klasie dwie Polonie zgodnie wygrały swoje spotkania.

Ponownie Victoria
Raptem jedną kolejkę liderem była Nysa Kłodzko, która osłabiona brakiem Krzysztofa Konowalczyka i Kamila Kowalskiego jedynie zremisowała 1:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, zdobywając bramkę na wagę jednego oczka dopiero w 89. minucie. - Gratulacje dla rywali. My chyba nawet nie zasłużyliśmy na remis. Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Trudno mi znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie. Może tylko to, że pierwszy raz graliśmy jako lider, ale chcąc awansować, musimy być do tego przyzwyczajeni - ocenił dla oficjalnej strony klubu, Paweł Adamczyk. Wtórował mu szkoleniowiec Zamka Waldemar Tomaszewicz. - Przed pierwszym gwizdkiem wzięlibyśmy remis w ciemno, ale teraz czuję niedosyt, tym bardziej, że bramkę wyrównującą straciliśmy tuż przed końcem. Potknięcia nie wykorzystał Piast Nowa Ruda, dzieląc się punktami z Karoliną Jaworzyna Śląska. Szesnaste trafienie zaliczył dla Karoliny Grzegorz Ignatowicz. Niemniej zrobiła to Victoria Świebodzice. Świebodziczanie pokonali 3:2 Iskrę Jaszkowa Dolna, mimo że po osiemnastu minutach przegrywali 0:2 po dwóch bramkach Króla Konrada, jak pisze o Konradzie Matusiku strona internetowa Iskry. - Udało nam się podnieść, a na uwagę zasługuje świetny występ Adriana Osóbki, który kilka razy zapobiegł stracie kolejnych bramek - mówił dla Słowa Sportowego opiekun Victorii, Przemysław Satyła.

Przełamanie bardzian
Nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa Unia Bardo, która po dwóch porażkach, tym razem ograła 2:1 Trojana Lądek-Zdrój. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo od 53. minuty prowadził Trojan. - Do utrzymania wciąż daleka droga, ale wygrana z Trojanem sprawiła, że nadal liczymy się w walce o ligowy byt. Każda strata punktów znacznie oddaliłaby nas od tego celu - powiedział strzelec bramki dla Unii Robert Herdy. Trzy punkty zainkasowała również imienniczka ze Złotego Stoka, która po trafieniu Pawła Dudzica skromnie wygrała z Piławianką Piława Górna. Z kolei z kretesem poległ Włókniarz Kudowa-Zdrój. Podopieczni Arkadiusza Rychlewskiego wrócili z Bystrzycy Górnej z bagażem ośmiu goli.

Gorzka Brzoskiwinia
Przewodząca stawce Polonia Bystrzyca Kłodzka utrzymała trzy punkty przewagi nad drugą Polonią Ząbkowice Śląskie, ale wygrana z Pogonią Duszniki-Zdrój przyszło im niezwykle trudno. Gracze Bartłomieja Drozdowskiego w zasadzie powinni zdobyć przynajmniej jeden punkt, ale rzutu karnego w 94. minucie nie wykorzystał jednak Kamil Brzoskwinia. Wcześniej ta sztuka udała się Mateuszowi Grudniowi. Z kolei większych kłopotów z pokonaniem rywali nie mieli Polonia Ząbkowice Śląskie i trzecie Orlęta Krosnowice. - W przekroju całego spotkania, wygraliśmy w pełni zasłużenie - komentował trener Orląt Rafał Jóźwiak. Warto dodać, że dwa gole strzelił Arkadiusz Pławiak i ma ich już na koncie 27.

Derby na remis
Sprawdziły się słowa szkoleniowca Śnieżnika Domaszków, Krzyszofa Dubinki, przekonanego o tym, że Sudety nie zagrają równie słabo jak w poprzednich meczach, w których zanotowali dwie wysokie porażki. Tak też było, gdyż nawet prowadzili po bramce Grzegorza Korotusza. Do remisu doprowadził natomiast Michał Socha, dla którego to już 27. bramka w tym sezonie. Zamykający tabelę Czarni Braszowice wyjechali bez punktów ze Szczytnej, choć jako pierwsi wyszli na prowadzenie.

Zamek Gorzanów - MLKS Radków 3:1
Sudety Międzylesie - Śnieżnik Domaszków 1:1
Polonia Ząbkowice Śląskie - Łomniczanka Stara Łomnica 6:2
Tęcza Ścinawka Dolna - Orlęta Krosnowice 0:3
Odrodzenie Szalejów Dolny - KS Polanica-Zdrój 1:3
Kryształ Stronie Śląskie - Inter Ożary 1:1
Pogoń Duszniki-Zdrój - Polonia Bystrzyca Kłodzka 0:1
Hutnik Szczytna - Czarni Braszowice 3:1