Express-Miejski.pl

Ściana wspinaczkowa przez 2 miesiące za darmo

Ścianka wspinaczkowa w Nowej Rudzie fot.: UM

W Nowej Rudzie otwarto największą w Polsce ściankę wspinaczkową. Trasa na zewnątrz nieczynnego szybu ma prawie 60 metrów wysokości.

Ścianka znajduje się na starej wieży szybowej do transportu węgla. Znajdują się tam dwie trasy: 21-metrowa dla początkujących wspinaczy i profesjonalna – 59-metrowa. Inwestycja kosztowała 2,5 miliona zł. Podczas otwarcia do przetestowania ściany zaproszono Łukasza Świrka, mistrza świata we wspinaczce na czas z 2011 roku. Pokonał on dwudziestometrowy odcinek w zaledwie 10 sekund.

- Udało nam się ocalić symbol górnictwa i stworzyć na nim ściankę wspinaczkową dla mieszkańców i turystów Mam nadzieję, że inwestycja przyciągnie amatorów wspinaczki – mówił dziennikarzom Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy.

Podczas otwarcia odbywały się pokazy z instruktorami. Oficjalnie ścianka będzie czynna od poniedziałku. Przez dwa miesiące ze ścianek będzie można korzystać za darmo.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ściana wspinaczkowa przez 2 miesiące za darmo

  2015-04-20 10:29:35

  bom

  W Nowej Rudzie otwarto największą w Polsce ściankę wspinaczkową. Trasa na zewnątrz nieczynnego szybu ma prawie 60 metrów wysokości.

 • 2015-04-20 10:46:31

  gość: ~marek

  nie lepiej po prostu po skalach sie wspinac? co to za przyjemnosc po takiej scainie wlazic. nie kumam

 • 2015-04-20 15:54:34

  gość: ~sad

  ostatnio dodany post

  taka ze jak odpadniesz to ci sie nic nie stanie

REKLAMA


REKLAMA